Güvenli seyahat için yapılan çalışmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Yolcuların güvenli bir ortamda seyahat etmesi için önlemlerin alınmaya devam edeceğini belirten yetkililer, karayollarının yaptığı çalışmalarda ilk önceliklerinin vatandaşların güvenliklerini sağlamak trafik kazalarını azaltmak amaçlı çalışmalar olduğunu söyledi. Trafik kazalarını en aza indirebilmek için hız kesmeden çalışmalara devam edildiğini belirten Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yetkilileri, Genel Müdürlük tarafından bu yıl trafik güvenliği hizmetleri alanında kullanılmak üzere 364 milyon lira ödenek ayırdığını, Kaza Kara Noktaları Projeleri için 55 milyon lira ödenek ayırdığını, Ulaşım Etütleri Geliştirme Projesi için 3 milyon lira ödenek ayırdığını, akıllı ulaşım sistemleri için ise 28 lira ödenek ayırdığını, müdürlük tarafından bu yılki belirtilen toplam ödenek miktarının 450 milyon lira olduğunu söyledi.

Akıllı Ulaşım Sistemleri

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ile ulaşım sektöründe teknolojinin payının daha çok arttığını belirten yetkililer, akıllı ulaşım sistemlerinin yaygınlaşmasının trafik güvenliği ve kaza oranlarının düşmesi açısından çok önemli olduğunun altını çizdi. GPS ve kablosuz teknolojinin kullanılması ile karayolları üzerinde ağların oluşturulacağını, sürücülerin buzlanma, kaza, sis, yol çalışması gibi durumlardan önceden bilgilendirileceğini belirten yetkililer, söz konusu akıllı ulaşım sistemlerinin çevreci olmasının da çok önemli bir detay olduğunun altını çizdi.

Sistem Yaygınlaşacak

Şimdilik Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Van ve Trabzon gibi illerde akıllı ulaşım sistemleri merkezi kurulduğunu belirten KGM yetkilileri, yakın zamanda sistemin yaygınlaşmaya başlayacağını, gelecek yıllarda daha geniş alanlarda kullanılacağını söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın