Ekonomi Ağbal: İyi Niyetli Mükellefe 60 Aya Varan Taksit Yapılacak!

Ağbal: İyi Niyetli Mükellefe 60 Aya Varan Taksit Yapılacak!

Son Güncelleme:

Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ’nin hisse devri için düzenlenen törene katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmada torba yasa hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Ağbal, önümüzdeki hafta salı günü TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda yeniden yapılandırma kanun görüşmelerinin başlatılmasını istediklerini, birkaç gün içerisinde kanun teklifi verileceğini ve yasal düzenlemenin kapsamının açıklanacağını söyledi. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören yasa tasarısının görüşmelerinin ertelenmesinin büyütülmemesi gerektiğini belirten Ağbal, kısa süre içerisinde görüşmelerin başlayacağını gerekli koordinasyonun sağlandığını söyledi.

Tecil Şartları Kolaylaşıyor

Yapılandırma kanunlarının belirli aralıklar ile çıkarılması yerine gerçekten zor durumda olan tüm şartlar altında yükümlülüklerini yerine getiren mükellefler için kalıcı bir çözüm olarak sunulması gerektiğini belirten Ağbal, yapılan yeni öneride tecil konusunun da yer aldığını, borcunu aksatma niyetinde olmayan mükellefe tecil şartlarında kolaylık tanınacağını söyledi.

60 Aya Varan Taksitlendirme

Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen esas ve usuller dahilinde iyi niyetli olan mükelleflerin destekleneceğini belirten Ağbal, vergi borcunu ödemekte gerçekten zorlanan ancak iyi niyetli olup ödeme yapma düşüncesinde olan mükelleflere yardımcısı olmak için taksitlendirme sürecinin 36 aydan 60 aya kadar çıkarılacağını söyledi.

Mükellefin Karnesi Olacak

Yapılacak yeni düzenlemeden mükelleflerin faydalanabilmesi için gerekli şartları taşıması gerektiğini belirten Ağbal, sunulan imkânlardan her durumda her mükellefin faydalanamayacağını, mükellefin karnesini ortaya koyacak bir sistem oluşturulacağını ve sunulan imkanlardan yararlanmasına buna göre karar verileceğini söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,406BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,642TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,528TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler