Ana SayfaEkonomiKayısının Başkentine Lisanslı Depo Geliyor!

Kayısının Başkentine Lisanslı Depo Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kayısıda dünya markası olmamızı sağlayan Malatya kayısısı yapılacak yeni düzenlemeler sonrasında hijyenik bir ortamda depolanıp kalitesinde süreklilik sağlayacak. Dünya kuru kayısı ihracatının yüzde 85’ini karşılayan Malatya için Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası ortaklığı ile lisanslı depo kurulması için bir proje hazırlandı. Kalkınma Bakanlığına onay için sunulan proje hayata geçirildiği taktirde Malatya kayısısı gerçek değerini bulacak ve fiyatta oluşan spekülasyonların önüne geçilebilecek. Proje aşmasında olan lisanslı depo sayesinde ilerleyen dönemlerde kayısı üreticileri, depoya koyacağı ürün karşılığında senet alabilecek ve istediği kooperatif ya da bankadan borçlanma imkanına sahip olacak.

Son Aşamaya Gelindi

Lisanslı depo çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirten yetkililer, projenin Kalkınma Bakanlığı’na sunulduğunu ve onay aşamasında olduğunu, projenin onaylanması ile kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Projenin gerçekleşmesi ile ilin üretimine, üreticisine, ithalatçılarına ve tüccarına yardımcısı olunacağını belirten yetkililer, depoların üreticinin elindeki ürünü muhafaza etmesine imkân sağlayacağını söyledi.

Hijyenik Ortamda Depolama

Lisanslı depolar sayesinde ürünlerin hijyenik ortamda saklanacağı için niteliğinde herhangi bir değişikliğin olmayacağını bu durumun hem üretici hem de tüketici için önemli olduğunu belirten yetkililer, üreticinin ürününü depoya koyarak maddi kayıp yaşamayacağının altını çizdi.

Ürün Fiyatıyla Oynanması Engellenecek

Lisanlı depo projesi ile asıl amaçlarının ürün fiyatı ile oynanmasının önüne geçmek olduğunu belirten yetkililer, ortada bir fiyat ile buluşulmasının hem üreticiyi hem tüketiciyi memnun edeceğini, asıl önemli olanın üretilen malın pazarlanması ve tüketilmesi olduğunu söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.