Ana SayfaGündemİşveren O Parayı Ödemek Zorunda!

İşveren O Parayı Ödemek Zorunda!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışanların kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için konu hakkında açıklama yapılırken izinlerin çalışanların hakkı olduğu ve saklı tutulmak zorunda olduğu ifade edildi. 

Çalışanların kafalarını karıştıran en önemli problemlerden birisi kullanılmayan izinler olarak belirlendi. Kullanılmayan izinlerin zaman aşımına uğradığı ifade edilmesine rağmen yetkililer tarafından yapılan açıklamalar sonrasında oluşan kafa karışıklıkları ortadan kaldırılmış oldu. Çalışanların kullanmadıkları izinlerin üzerinden zaman geçmesine rağmen herhangi bir şekilde zaman aşımına uğramadığı belirtildi. Çalışanlar bu süreçte işten çıkacakları tarihe kadar istedikleri gibi bu süreyi kullanabilirler. Eğer kullanmazlarsa işten çıkarken işveren tarafından kullanılmayan izinlerin paraları da ödenmek zorunda olacak. bu sisteme göre izinlerin yanması gibi bir durum söz konusu dahi olmayacak. 

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte izin kullanımı hakkında çeşitli planlar yapılmaya başlandı. Çalışanların kafasını karıştıran en önemli sorunlardan birisi haline gelen izin konusu bu doğrultuda tartışmalara neden oldu. Her çalışan yaz ayları gelirken ne kadar izninin olduğu ve ne kadarını kullanabileceği yönünde planlar yapmaya başladı. Kullanılmayan izinlerinin yandığını ve bir daha kullanılamayacağını düşünen işveren ve çalışanlara bu konu hakkında önemli duyurular yapıldı. 

Yapılan düzenlemeler sonrasında ilk  10 günden sonraki izinlerin sorunsuz bir şekilde tek tek kullanılabilme imkanı getirildi. Yasalarla düzenlenen durum sonrasında işveren ile çalışan arasındaki anlaşmazlıklara da son noktanın konulması planlanıyor. İzin konusu çalışanın iş yerindeki kıdem durumu göz önünde bulundurularak belirleniyor. Kullanılmayan izinler iş sözleşmesinin fesih tarihi geldiği zaman işveren tarafından çalışana izin paraları ödenebilecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.