İstihdam seferberliği devam ederken yeni alınan bir karar sonrasında kamuya 90 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. 

Ekonomik verilerin tekrar yükseltilmesi için ilk olarak istihdam verilerinin yükseltilmesi gerektiğine yönelik açıklamalar yapılmıştı. İşsizlik oranlarının düşürülmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milli istihdam seferberliği başlatılmıştı. Bunun ardından özel sektör çağrıya hızlı bir şekilde yanıt verdiğinden dolayı istihdam oranları hızlı bir şekilde artmaya başladı. Özel sektörün yanı sıra kamu sektörü de işe alımlar gerçekleştirerek pek çok kişiyi işe almıştı. Sonrasında kamu sektörü yeni bir adım daha atmaya karar verdi. İstihdam seferberliğine katkı sağlamak için 90 bin yeni personelin kamuya alınması için adım atılmasına karar verildi. 

Yapılan düzenlemelerin ardından en çok alımın Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacağı belirtildi. Bunun ardından 24 bin personel alınacağı müjdesi verilmişti. Milli Savunma Bakanlığının yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı da yeni alımlar yapmaya karar verdi. Öğretmen adaylarının büyük bir heyecanla beklediği atamaların ilerleyen günlerde yapılacağı ve Bakanlık tarafından bu konuda hazırlıkların başlatıldığı ifade edildi. Engelli öğretmenlerinde istihdam edilmesine karar verildi. PTT tarafından Türkiye genelinde istihdam edilmek amacı ile toplam 1750 personel alınacak. 

Sosyal Güvenlik Kurumu kendi bünyesinde istihdam etmek amacıyla müfettiş yardımcısı alacağını açıkladı. Sayının 50 olduğu belirlendi. Sınavların Temmuz ayında yapılması bekleniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da bu konu hakkında adım atarken 415 adet imam hatip mezunu alacağını açıkladı. Kamuya alınacak 90 bin personel şimdiden büyük heyecan yarattı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.