Advert Advert Advert

Terör Mağdurlarına 222 Milyon Ödendi

Terör Mağdurlarına 222 Milyon Ödendi
Terör Mağdurlarına 222 Milyon Ödendi -

Terör ile mücadele kapsamında vatandaşların mağduriyetini gidermek için ödemeler yapılmaya devam ediyor. Gerçekleşen zararların ödenmesi amacı ile bu yılın ilk dört ayında 10 bin 220 kişi için toplamda 222 milyon 446 bin 387 lira ödeme yapıldı.

Terör dolayısı ile mağdur olan vatandaşların zararlarını karşılamak için devlet tarafından destek verilmeye devam ediyor. Terörün açtığı yaraları sarmak için maddi desteği esirgemeyen ilgili kurumlar bir taraftan vatandaşların tekrar normal hayatlarına dönmeleri için TOKİ iş birliği ile sorun yaşanan binaların tekrar yapılmasını sağlarken bir taraftan da maddi destek sağlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl terör ile mücadele faaliyetleri kapsamında oluşan zararların karşılanması için toplamda 23 bin 404 kişiye toplamda 295 milyon lira ödeme gerçekleştirilmişti. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre 2017 yılının ilk dört ayında bu kapsamda 10 bin 220 kişi için toplamda 222 milyon 446 bin 387 lira ödenek sağlandı.

Destek Devam Ediyor

Terör ve terör ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler nedeni ile uzun yıllardır vatandaşlara ödenek ayrıldığını belirten İçişleri Bakanlığı yetkilileri, vatandaşların zararlarının kapsanması amacı ile 27 Temmuz 2004 yılında 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanun’un yürürlüğe girdiğini ve o tarihten bugüne kadar toplamda zarar gören 207 bin 726 kişi için toplamda 3 milyar 953 milyon 431 bin 934 lira ödenek tahsis edildiğini söyledi.

Başvurular Değerlendiriliyor

Kanun kapsamında zararların karşılanabilmesi için başvuruların, illerde vali yardımcıları tarafından oluşturulan zarar tespit komisyonları tarafından değerlendirildiğini belirten yetkililer, değerlendirme sonucunda ise mağdurların maddi zararının karşılanması için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

terör ile mücadele faaliyetleri ödenek terör mağduru
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!