Ekonomi Terör Mağdurlarına 222 Milyon Ödendi

Terör Mağdurlarına 222 Milyon Ödendi

Son Güncelleme:

Terör dolayısı ile mağdur olan vatandaşların zararlarını karşılamak için devlet tarafından destek verilmeye devam ediyor. Terörün açtığı yaraları sarmak için maddi desteği esirgemeyen ilgili kurumlar bir taraftan vatandaşların tekrar normal hayatlarına dönmeleri için TOKİ iş birliği ile sorun yaşanan binaların tekrar yapılmasını sağlarken bir taraftan da maddi destek sağlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl terör ile mücadele faaliyetleri kapsamında oluşan zararların karşılanması için toplamda 23 bin 404 kişiye toplamda 295 milyon lira ödeme gerçekleştirilmişti. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre 2017 yılının ilk dört ayında bu kapsamda 10 bin 220 kişi için toplamda 222 milyon 446 bin 387 lira ödenek sağlandı.

Destek Devam Ediyor

Terör ve terör ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler nedeni ile uzun yıllardır vatandaşlara ödenek ayrıldığını belirten İçişleri Bakanlığı yetkilileri, vatandaşların zararlarının kapsanması amacı ile 27 Temmuz 2004 yılında 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanun’un yürürlüğe girdiğini ve o tarihten bugüne kadar toplamda zarar gören 207 bin 726 kişi için toplamda 3 milyar 953 milyon 431 bin 934 lira ödenek tahsis edildiğini söyledi.

Başvurular Değerlendiriliyor

Kanun kapsamında zararların karşılanabilmesi için başvuruların, illerde vali yardımcıları tarafından oluşturulan zarar tespit komisyonları tarafından değerlendirildiğini belirten yetkililer, değerlendirme sonucunda ise mağdurların maddi zararının karşılanması için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,145BeğenenlerBeğen
7,208TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler