Palandöken: Esnaf Kart Kolaylık ve İndirim Sağlayacak!

Esnafların yaptıkları alışverişlerde kolaylık yaşamasının ticaretin hareketinde etkili olacağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf için yeni oluşturulan Esnaf Kart projesinin çok önemli olduğunu hayata geçirildiğinde alışverişlerde esnafa kolaylık ve indirim sağlayacağını söyledi. Esnaf Kart üzerindeki çalışmaların bir süredir devam ettiğini belirten Palandöken, projede sona yaklaşıldığını, yakın zamanda piyasaya sürüleceğini, kartın talep eden tüm esnaf ve sanatkarlara ücretsiz dağıtılacağını söyledi. Kartın esnaf için çok kullanışlı olacağının altını çizen Palandöken, başta akaryakıt olmak üzere diğer tüm alanlarda kartın kullanıcılarına indirim sağlayacağını söyledi.

10 Milyonun Üzerinde Kişi Faydalanabilir

Kartın kullanıma geçmesi ile talep eden 2 milyon esnaf ve sanatkarın alabileceğini ve aile fertleri ile birlikte toplamda 10 milyon kişinin kullanımında olacağını belirten Palandöken, kart kullanıcılarının hem ticari hem de bireysel araçları için kartı akaryakıt, oto lastiği gibi alanlarda kullanabileceğini, aile bireyleri için yapılan giyim konaklama harcamalarında geçerli olacağını kartın çok sayıda avantajının olacağını söyledi. Palandöken projenin ikinci ayağında hedeflerinin esnafın kartları kendi arasındaki alışverişlerde kullanmasının olduğunu sözlerine ekledi.

Çok Yönlü Kullanım

Esnaf Kart’ın kullanıcılar tarafından hem ev ihtiyaçlarında hem dükkanları için yaptıkları alışverişlerde kullanabileceğini belirten Palandöken, bu aydan itibaren projenin ilk ayağı olarak esnaf ve sanatkarların indirimli elektrik kullanmaya başlayacağını, 82 liranın üzerinde fatura ödeyen esnaf ve sanatkarın dilediği mekânda indirimli elektrik kullanma imkanının olacağını söyledi. Palandöken TESK üyesi olmanın avantajının yaşanmaya devam edeceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.