Ana SayfaGündemMısırda Vergiler Kaldırıldı!

Mısırda Vergiler Kaldırıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Mısır ithal edilirken eklenen vergilerin büyük bir mali külfet olduğu düşünüldüğü zaman yapılan yeni düzenlemelerin ardından vergilerin kaldırıldığı açıklandı. 

Mısır vergilerinin büyük bir mali külfet olduğu düşünüldüğü zaman bu durumun ithalat oranlarını da olumsuz bir şekilde etkilediği tespit edildi. Bir süredir konu hakkında düzenlemelerin yapılması için toplantılar düzenlenmişti. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alınan kararlar çerçevesinde mısır ithalatının sağlıklı bir şekilde yapılması için gümrük vergilerinin kaldırılmasına karar verildi. Ancak külfet olarak değerlendirilen gümrük vergisinin yıl sonuna kadar alınmayacağı açıklandı. Bunun için sene sonuna kadar ithal edilmesi beklenen 500 bin ton kontenjan ayrıldı. 

Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan kararın Resmi Gazete’de yayınlandığı ve sonrasında hayata geçirildiği açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alınan karar çerçevesinde 31 Aralık 2017 tarihine kadar sürenin belirlendiği ve bu çerçevede 500 bin ton kontenjanın açıklanması dikkat çekti. Bu süreç içerisinde mısır ithalatında oranların artırılması planlanıyor. Mısır hakkında alınan kararların yanı sıra kırmızı biberin ithalatı konusunda da bazı kararların alındığı öğrenildi. Kırmızı biber ithalatında uygulanan gümrük vergisinin 1 Eylül 2017 tarihine kadar yüzde 15 seviyelerinde uygulanmasına karar verildi. İstisna olarak Bosna Hersek belirlenirken bu ülkeden yapılan ithalatların sıfır vergi ile yapılmasına karar verildi. 

Tarih sona erdiği zaman Malezya ve Bosna Hersek ülkeleri dışında kırmızı biber için gümrük vergisi oranı açıklandı. Yüzde 75 seviyelerinde gümrük vergisinin kullanılmasına karar verildi. Süre sona erdiği zaman Malezya yüzde 56.2 seviyelerinde vergi uygulanacağı açıklanırken Bosna Hersek sıfır vergi ile devam edecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.