Ana SayfaEkonomiIşık: Yerlilik Oranı Yüzde 60’ı Geçti!

Işık: Yerlilik Oranı Yüzde 60’ı Geçti!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2017)’nda bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, savunma sanayiine dair önemli açıklamalarda bulundu. Savunma sanayi alnındaki ihracatın 1,7 milyar seviyesinde olduğunu belirten Işık, bu konu hakkında önemli çalışmaların yürütüldüğünü ve kısa zaman içerisinde savunma sanayisi alanında 5 milyar dolar seviyesinin yakalanacağını söyledi. Türk savunma ve teknoloji şirketlerinin, dünyanın önde gelen şirketleri ile büyük ve önemli anlaşmalara imza attığını belirten Işık, Türk savunma sanayisinin uluslararası arenadaki yeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin artık kendi silahını üretebilen bir ülke konumuna geldiğini, bu alanda çalışmaların her geçen gün daha da ilerletildiğini belirten Işık, hedeflerinin Türkiye’ye ait muharip uçağının yapılması olduğunu söyledi.

Teknoloji Paylaşımına Açığız

Savunma sanayi alanında kaydedilen ilerlemenin çok önemli olduğunu belirten Işık, 2023 hedefleri arasında kendi muharip uçağımızın yapılmasının öncelikli olduğunu, ülke olarak ordunun ihtiyaçlarını karşılarken müttefik ve dost ülkeler ile iş birliği içerisinde hareket edildiğini, bu konuda dost ülkeler ile teknoloji paylaşımına açık olunduğunu sözlerine ekledi.

Yerlilik Oranı Arttı

Yerli ve milli silahların üretimi esnasındaki yerlilik oranının yüzde 60 seviyelerine geldiğini ancak amaçlarının bu oranı yüzde 80 seviyelerine getirmek olduğunu belirten Işık, MİLGEM milli gemisinin Pakistan’a satılmasının gündemde olduğunu, Milli ATAK helikopteri ve Milli Piyade Tüfeği MPT 76’nın da dünyadan yoğun ilgi gördüğünü, bu alanda yaşanan olumlu gelişmeler ile milli savunma alanında dünyada zaman içerisinde önemli yerlere gelineceğini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.