Enerji Bakanlığı tarafından tasarrufları artırmak için çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. Son olarak yenilebilir yatırımlar için ucuz elektrik imkanının tanınacağı öğrenildi. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından son zamanlarda çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Bu süreçte enerji kaynaklarını tasarruflu bir şekilde kullanmak için bazı teşviklerinde hayata geçirildiği açıklandı. Son dönemlerde yenilenebilir ve tekrar kullanılabilir yatırımların hayata geçirilmesi için çalışmalar sürerken bu konuda yapılan yatırımları da destekleyebilmek adına vatandaşları teşvik etmek amacıyla ucuz elektrik olarak geri dönüştürüldüğü açıklandı. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması içerisinde destek veren tedarikçi firmalara elektriğin daha ucuza yansıtılacağı ve bu durumunda dolayısı ile elektrik kullanıcılarına yansıması planlanıyor. 

Yeni düzenleme sonrasında tedarikçi elektrik şirketlerine magavat saat başına 2 liralık bir indirimin yansıması planlanıyor. Bunun ardından hesaplama yapıldığı zaman tüketicinin 100 liralık faturasında 1 liralık indirimin yapılacağı öğrenildi. Rüzgar, güneş ve hidroelektrik gibi yenilenebilir enerji kaynakları için destekleme tutarı geliştirilen formül sonrasında serbest tüketiciye indirim olarak yansıyacak. Tedarikçi firmalar tarafından konu hakkında mali hesaplamalar yapılırken serbest tüketiciye daha düşük rakamlarla tekliflerin sunulacağı açıklandı. Şirketler tarafından tüketiciye daha kaliteli hizmet verebilmek için konu hakkında bir takvim belirlendi. Geçen yıla ait teknik ölçüm raporlarının 2017 yılının mart sonuna kadar olan verileri de içermek kaydıyla mayıs ayının sonuna kadar bildirmesi gerekecek. 

Yeni ölçüm cihazlarının tedarik edilmesi sonrasında daha kaliteli bir şekilde hizmet verileceği öğrenildi. Ölçüm cihazlarının gönderileceği bölgeler ocak ayında belirlenecek gerekli bildirimler yapılacak.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın