Ana SayfaEkonomi3 Akaryakıt Şirketine Soruşturma Açıldı!

3 Akaryakıt Şirketine Soruşturma Açıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Rekabet Kurumu son dönemlerde yanlış kararlar uygulayan şirketler hakkında kritik bir karar verdi. Piyasada güvenilir bir ortam sağlanması için çalışan ve sektör temsilcilerini piyasa şartlarına uygun ticaret yapmaları konusunda yönlendiren Kurum, haksız rekabet uygulama potansiyeli olan ya da yanlış ticaret hamlelerinde bulunan firmalar için caydırıcı uygulamalarda bulunuyor. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinden yapılan açıklama kurumun bu kapsamda yeni kararlar verdi. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Kurul, farklı akaryakıt dağıtım şirketlerinin, intifa hakkını kötü amaçlı kullanmak sureti ile bayilerinin kendileri ya da kendilerinin göstereceği LPG dağıtım şirketleri dışında bulunan şirketlerden oto gaz LPG tedarikini engelleyerek sözleşme serbestisini ve rekabeti haksız olarak sınırlandırdıkları iddiası ile yapılan başvuruları yeniden değerlendirme kararı aldı. Kurul’un bu kararı almasında Danıştay 13. Dairesi’nin kararı etkili oldu.

3 Şirkete Soruşturma

Başvuruları değerlendiren ve Danıştay Kararı’nı dikkate alan Kurul, mahkeme kararında belirtilen hususları da dikkate alarak 3 şirkete soruşturma açılmasına karar verdi. Yetkililer yaptığı açıklamaya göre Milan Petrol Sanayi ve Ticaret AŞ, OMV Petrol Ofisi AŞ ve TP Petrol Dağıtım AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verildi. Yetkililer kısa süre içerisinde soruşturma sürecinin tamamlanmasını beklediklerinin altını çizdiler.

Danıştay İptal Etti

Konu hakkında detaylı bilgi veren yetkililer, daha önce de bahse konu olan şikâyet hakkında ön araştırma yapıldığını, şirketlerin söz konusu uygulamalarının incelendiğini, şikâyetin reddedilmesine ve soruşturma açılmamasına arar verildiğini belirtti. Yetkililer Kurulun bu kararı Danıştay 13. Dairesi tarafından iptal edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.