Isparta Antalya’dan Turist Alacak!

0

Turizm sezonunun açılması ile sektörde hareketlilikler yaşanmaya başladı. Turizmin başkenti konumunda olan Antalya, Bodrum gibi turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgelerden sonra Isparta’da turizm konusunda iddialı olduğunun sinyalini verdi. Isparta’da gerçekleştirilecek olan yaşam merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, çok sayıda konseptin bir araya gelmesi ile oluşacak yeni projede yapıların doğaya uygun bir şekilde inşa edileceğini ve yerli, yabancı pek çok turistin ilgisini çekeceğini söyledi. Gölcük Tabiat Parkı’nın Burdur’a 17 kilometre, Isparta’ya ise 12 kilometre uzaklıkta olduğunu belirten Yılmaztürk, parkın lojistik açıdan iki il için önemli bir doğa parçası olduğunu, doğal bir krater gölü havzası görünümünde olduğunu söyledi. Parkın Isparta’nın rekreasyon alanı ihtiyacını karşıladığını belirten Yılmaztürk, parkın Isparta’nın dışa açılan yüzü olacağını ve konaklamalı paket turlara öncülük edeceğini söyledi.

5 Yılda Tamamlanacak

Isparta’nın turizmine çok büyük katkıları olacak olacak olan parkın 3 yıl önce proje çalışmalarına başlatıldığını belirten Yılmaztürk, en kısa süre içerisinde yaşam merkezinin Isparta halkına hediye edilmesi için çalışmaların devam ettiğini, firma ihale şartnamesine göre 5 yılda projenin uygulanabilir hale geleceğini ve 24 yıl kullanım sürecinin olacağını söyledi.

Hedef 1 Milyon Turist

Antalya’nın turizm açısından ülke için çok önemli olduğunu ve ekonomiye büyük katkılarının görüldüğünü belirten Yılmaztürk, hedeflerinin Antalya’ya gelen 12 milyon turistin 1 milyonunu Isparta’ya çekmek olduğunu, proje hayata geçirildiğinde sahip olduğu özellikler ile bu amaçlarına ulaşabileceklerini söyledi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın