Isparta Antalya’dan Turist Alacak!

Turizm sezonunun açılması ile sektörde hareketlilikler yaşanmaya başladı. Turizmin başkenti konumunda olan Antalya, Bodrum gibi turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgelerden sonra Isparta’da turizm konusunda iddialı olduğunun sinyalini verdi. Isparta’da gerçekleştirilecek olan yaşam merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, çok sayıda konseptin bir araya gelmesi ile oluşacak yeni projede yapıların doğaya uygun bir şekilde inşa edileceğini ve yerli, yabancı pek çok turistin ilgisini çekeceğini söyledi. Gölcük Tabiat Parkı’nın Burdur’a 17 kilometre, Isparta’ya ise 12 kilometre uzaklıkta olduğunu belirten Yılmaztürk, parkın lojistik açıdan iki il için önemli bir doğa parçası olduğunu, doğal bir krater gölü havzası görünümünde olduğunu söyledi. Parkın Isparta’nın rekreasyon alanı ihtiyacını karşıladığını belirten Yılmaztürk, parkın Isparta’nın dışa açılan yüzü olacağını ve konaklamalı paket turlara öncülük edeceğini söyledi.

5 Yılda Tamamlanacak

Isparta’nın turizmine çok büyük katkıları olacak olacak olan parkın 3 yıl önce proje çalışmalarına başlatıldığını belirten Yılmaztürk, en kısa süre içerisinde yaşam merkezinin Isparta halkına hediye edilmesi için çalışmaların devam ettiğini, firma ihale şartnamesine göre 5 yılda projenin uygulanabilir hale geleceğini ve 24 yıl kullanım sürecinin olacağını söyledi.

Hedef 1 Milyon Turist

Antalya’nın turizm açısından ülke için çok önemli olduğunu ve ekonomiye büyük katkılarının görüldüğünü belirten Yılmaztürk, hedeflerinin Antalya’ya gelen 12 milyon turistin 1 milyonunu Isparta’ya çekmek olduğunu, proje hayata geçirildiğinde sahip olduğu özellikler ile bu amaçlarına ulaşabileceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.