Ana SayfaEkonomiŞeker Fiyatları Düştü!

Şeker Fiyatları Düştü!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ülke genelinde şeker kullanımı tüketicilerin bilinçlenmesi ile her geçen gün düşüş yaşamaya devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan uzmanlar şeker tüketiminin azaltılmasının bir gereklilik olduğunu belirtirken, tüketiminde azalış yaşanan şeker hakkında önemli bir açıklama geldi. Yaptığı duyuru ile şeker fiyatlarında düşüş yapıldığını açıklayan Türkiye Şeker Fabrikaları A. Ş. Şeker almak isteyenlerin fabrikalara müracaat etmeleri gerektiğini belirtti. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer şeker fiyatlarında yüzde 6 oranında indirim yapıldığını ve indirimli fiyatın 18 Mayıs 2017 tarihi itibari ile sona ereceğini belirtti.

3 Günlük İndirim

Alınan şekerlerin hafta sonlarında yüklenebilme imkanının olduğunu belirten yetkililer, şirkete bağlı olan 25 şeker fabrikasında şeker satış fiyatlarının 15 Mayıs 2017 tarihinde indirime geçeceğini ve 18 Mayıs 2017 tarihinde sonra ereceğini hatırlattı. İndirimli fiyattan şeker almak isteyen kişilerin bu tarih aralığında ilgili yerlere gidebileceğini belirten yetkililer, yükleme konusunda hafta sonu yardımcı olunabileceğini söyledi.

Yüzde 6 Oranında İndirim

Kısa süreliğine geçerli olacak olan indirimin yüzde 6 oranında olduğunu belirten yetkililer, şeker fiyatının KDV hariç 2,68 lira olan kilogram fiyatının yüzde 6 indirim ile KDV hariç 2,5192 lira fiyatından satışa sunulacağını, indirimin 18 Mayıs 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar geçerli olacağını söyledi.

30 Gün Muhafaza

5 bin tona kadar şeker alımında muhafaza süresinin 30 iş günü olabileceğini belirten yetkililer, 5 bin tondan fazla olan şeker alımlarında ise muhafaza süresinin 45 iş günü olacağını, yüklemelerin hafta sonu yapılabileceğini hatırlattılar.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.