Ülkeler arasında ilerleme kaydedilen ticari ilişkiler bir sonraki adımda ülkelerin turist sayısında da artış yaşanmasını sağlıyor. Son yıllarda Türkiye ile Arap ülkeleri arasında yaşanan olumlu gelişmeler de turist sayısında artış yaşanmasını sağladı. Ülkeler ile artan iş birliği yatırımlar açısından olumlu sonuçlar alınmasını sağlayıp her iki tarafından ekonomik kalkınma yaşamasını sağlarken, turizm sektöründe de canlılık yaşanmasını sağlıyor. Yatım alanında farklı temaslar için Edirne’ye gelen Arap Turizm Örgütü (ATÖ) Başkanı Dr. Bandar Bin Fahd Al Fuhaid, Türkiye ve Arap ülkeleri arasında turizm alanında iş birliğinin başladığını bundan sonraki süreçte Türkiye’ye daha fazla turistin geleceğini söyledi. Işbirliği kapsamındaki programlar ve aktiviteler hakkında bilgi veren Al Fuhaid, amaçlarının Arap ülkeleri ile Türkiye arasındaki turizm potansiyelini daha yüksek seviyeye çıkarmak olduğunu, Türkiye’nin turizm potansiyelinin yüksek olduğunu, Arap turistlerin hedefe alınması ile daha fazla artış yaşanacağını söyledi.

3 Milyon Arap Turist Geldi

Yapılan çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini ve turizm alanında gelişme kaydedildiğini belirten Al Fuhaid, 2016 yılından itibaren Arap ülkelerinden gelen turist sayısında artış yaşandığını söyledi. Yaz sezonunda turizm sezonunun daha da canlanacağını Türkiye’nin deniz turizminin yanı sıra tarihi şehirler ile de cazip olduğunu, 2016 yılından bugüne kadar Arap ülkelerinden gelen turist sayısının 3 milyona ulaştığını söyledi.

Yatırımcılar Fırsatı Değerlendirmeli

Turizm alanındaki gelişmelerin güzel olduğunu belirten Al Fuhaid, Arap ülkelerinde daha fazla yatırımcı görmek istediklerini, yatırımcıların bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.