Ana SayfaGündemBurgan Bank'tan Mevduat Artışı

Burgan Bank’tan Mevduat Artışı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Burgan Bank tarafından gün içerisinde yapılan açıklamada 2017 yılının ilk çeyreği içerisinde vergi öncesinde kâr miktarının 28,8 milyon Türk Lirası’na ulaştığı bildirilirken, 2016 yılının aynı dönemine oranla net kârda üç katlık bir artış gerçekleşerek 20,8 milyon Türk Lirası’na ulaşılmış oldu.

Yüzde 30’un Üzerinde Büyüme!

2016 yılının ilk çeyreği içerisinde yer alan veriler ile karşılaştırma yapıldığında konsolide mali tablolarına göz atıldığına, Burgan Bank’ın aktif büyüklüğü yüzde 30 oranında bir artış yaşayarak 15,9 milyar Türk Lirası’na, nakdi kredileri ise yüzde 30 oranında artış göstererek 12,5 milyar Türk Lirası’na ulaştı. Toplam müşteri mevduatının yüzde 33 oranında artış gösterdiği dönem içerisinde mevduat, 8,9 milyar Türk Lirası’na yükselmeyi başardı.

Genel Müdür Dinç Açıklama Yaptı

Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç tarafından yapılan açıklamada, yakalanılan kârlılık ivmesinin 2017 yılının ilk çeyreği içerisinde sürdürüldüğü bilgisine yer verildi. 2017 yılının ilk çeyreği içerisinde takipte olan kredilerin nakdi kredilere oranı ise yüzde 2,2 oranında gerçekleştiği, Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç tarafından belirtildi. 

2017 yılının ilk çeyreği içerisinde Burgan Bank’ın sahip olduğu öz kaynaklar 1,1 milyar Türk Lirası’na ulaşmayı başarırken, katkı sermaye dahil olarak öz kaynaklar ise 2,2 milyar Türk Lirası’na ulaşmış oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.