12.500 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımları Yapılıyor!

0

Sağlık Bakanlığından müjdeli haber geldi. 12 bin 500 adet sözleşmeli personel alımları yapılacağı duyuruldu.

ÖSYM’nin yapacağı yerleştirme ile Sağlık Bakanlığı 12.500 sağlık personeli alımları gerçekleştirecek. Personel alımları için başvurular 7 Haziran Çarşamba günü ile 13 Haziran Salı günleri arasında olacak.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumlarında personelleri görevlendirmek üzere ortaöğretim, ön lisan ve lisan düzeylerinden mezun olmak üzere ÖSYM’nin yapacağı merkezi yerleştirme ile birlikte toplamda 12 bin 500 tane sözleşmeli sağlık personeli alımları yapılacağı açıklandı.

KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzunda yer alan pozisyonlar ÖSYM’nin kendi internet sitesinden duyurulacak. Sağlık personeli alımları kapsamında yapılacak tercihlere ilişkin olarak 2016-KPSS ile lisans mezunu adaylar, 2016-KPSS ortaöğretim – ön lisans sınavında ise ön lisans ile ortaöğretim mezunu adaylar başvuru yapacaklar.

7 Haziran – 13 Haziran Tarihleri Arasında Tercihler Yapılacak

İlginizi Çekebilir:  Akbank Gişe Yetkilisi Personeller Arıyor!

Sağlık Personeli Alımları için yapılacak olan tercihler 7 Haziran Çarşamba günü ile 13 Haziran Salı günü arasında ÖSYM’nin kendi internet sitesinden tercih kılavuzunda yazan kurallar doğrultusunda T.C. kimlik numarası ile şifre girilerek şahsen yapılacak. Sağlık Bakanlığı’na yahut ÖSYM’ye mail atan ya da elle verilen tercih listeleri kabul edilmeyecek.

O Pozisyonlarda Tercih Yapacaklar Dikkat!

Dil ve Konuşma Terapisti, Odyolog, Sağlık Fizikçisi ve Perfüzyonist alanlarında istihdam etmek isteyen adayların Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına 7 Haziran Çarşamba gününden önce şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın