Ziraat Bankası, 48 ay vadeye kadar uzanan tüm ihtiyaçların karşılanması için uygun faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,19’dan başlıyor. Ayda bir ya da üç ay da bir olacak şekilde kredi ödeme seçenekleri sunan banka, en uygun ihtiyaç kredisini sunarak müşterilerine kolaylıklar sağlıyor.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunda banka sadece başvuru formu ile birlikte nüfus cüzdanı ve gelir belgesi talep ediyor. Nüfus cüzdanı yerine bireyler sürücü belgelerini ya da pasaportlarını getirebilmektedirler.

Gelir belgesi uygun ödeme planları oluşturmak için talep ediliyor. Aylık kredi ödemesi hane halkının aylık ortalama gelirinin yüzde 50’si geçemez. Banka ilgili kişileri müşterilerinin aylık gelirlerine uygun olan, onları zorlayacak koşullarda ödeme planları düzenlemektedir. Banka bazen müşteri özelinde ek belgeler talep edebiliyor.

Örneğin 48 ay vadeli 15 bin Türk Lirası tutarında Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi almak isteyen bir müşterinin aylık kredi ödemesi 433,88 Türk Lirasına tekabül ediyor. Uygulanan faiz yüzde 1,19 olmaktadır. Aylık taksitler ve faizler müşteriden müşteriye göre farklılık gösterebiliyor. Banka 43,48 Türk Lirası tutarında hayat sigortası için, kredinin yüzde 0,5’i kadar  da dosya masrafları için ek ücret talep ediyor. Bu ücretler bireylerden bir kez alınıyor.

15 bin Türk Lirası için dosya masrafı ücreti 75 Türk Lirasına tekabül ediyor. Ancak bu fiyatların ortalama bir değer olmaktadır. Bu nedenle size uygun en doğru kredi planlamasını banka şubelerine gidip öğrenebilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın