Ana SayfaEkonomiBenzin Fiyatlarına Yeni Zam Geliyor!

Benzin Fiyatlarına Yeni Zam Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Petrol fiyatlarının artması, akaryakıt fiyatları için zammı da getirmiş oldu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, 5 Temmuz 2017 tarihi itibariyle benzinin litre fiyatlarında 12 ila 13 kuruş aralığında bir zam uygulaması yapılacağını bildirdi.

PÜİS yani Petrol Ürünleri İşveren Sendikası tarafından konu üzerine bir açıklama yapıldı. PÜİS’in yapmış olduğu bu açıklamaya göre, 5 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarında yaklaşık olarak 12 – 13 kuruş kadar bir zam beklentisi olduğu bildirildi.

Benzine Zam Var, Motorine Zam Yok!

Petrol Ürünleri İşveren Sendikası’nın (PÜİS) resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bu açıklamasına göre, rafineri çıkış fiyatlarında bir değişiklik beklentisi içerisinde olduklarından dolayı 5 Temmuz 2017 tarihi itibari ile benzinin pompa satış fiyatlarında yaklaşık olarak 12 – 13 kuruş civarında bir artış beklentisi içerisinde oldukları belirtildi. Motorinin pompa satış fiyatı üzerine yapılan açıklamada ise fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapılmayacağı ifade edildi.

Gerçekleştirilecek bu zammın ardından söz konusu olan benzini İstanbul’daki fiyatının 4,96 Türk Lirası’ndan 5,09 Türk Lirası’na, Ankara’daki fiyatının 5,01 Türk Lirası’ndan, 5,14 Türk Lirası’na ve İzmir’deki fiyatının ise 4,99 Türk Lirası’ndan, 5,12 Türk Lirası’na kadar yükselmesi bekleniyor.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) almış oldukları petroldeki üretim kısıntısını devam ettirme kararı ve yaşanan Körfez krizi sonrasında düşüş yaşayan petrol fiyatları, akaryakıt fiyatlarında da indirime neden olmuştu. Benzin fiyatlarında yapılan yaklaşık 15 kuruşluk indirimin ardından, benzinin litre fiyatları 5 Türk Lirasının altına kadar düşmüştü.   

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.