Benzin Fiyatlarına Yeni Zam Geliyor!

Petrol fiyatlarının artması, akaryakıt fiyatları için zammı da getirmiş oldu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, 5 Temmuz 2017 tarihi itibariyle benzinin litre fiyatlarında 12 ila 13 kuruş aralığında bir zam uygulaması yapılacağını bildirdi.

PÜİS yani Petrol Ürünleri İşveren Sendikası tarafından konu üzerine bir açıklama yapıldı. PÜİS’in yapmış olduğu bu açıklamaya göre, 5 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarında yaklaşık olarak 12 – 13 kuruş kadar bir zam beklentisi olduğu bildirildi.

Benzine Zam Var, Motorine Zam Yok!

Petrol Ürünleri İşveren Sendikası’nın (PÜİS) resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bu açıklamasına göre, rafineri çıkış fiyatlarında bir değişiklik beklentisi içerisinde olduklarından dolayı 5 Temmuz 2017 tarihi itibari ile benzinin pompa satış fiyatlarında yaklaşık olarak 12 – 13 kuruş civarında bir artış beklentisi içerisinde oldukları belirtildi. Motorinin pompa satış fiyatı üzerine yapılan açıklamada ise fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapılmayacağı ifade edildi.

Gerçekleştirilecek bu zammın ardından söz konusu olan benzini İstanbul’daki fiyatının 4,96 Türk Lirası’ndan 5,09 Türk Lirası’na, Ankara’daki fiyatının 5,01 Türk Lirası’ndan, 5,14 Türk Lirası’na ve İzmir’deki fiyatının ise 4,99 Türk Lirası’ndan, 5,12 Türk Lirası’na kadar yükselmesi bekleniyor.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) almış oldukları petroldeki üretim kısıntısını devam ettirme kararı ve yaşanan Körfez krizi sonrasında düşüş yaşayan petrol fiyatları, akaryakıt fiyatlarında da indirime neden olmuştu. Benzin fiyatlarında yapılan yaklaşık 15 kuruşluk indirimin ardından, benzinin litre fiyatları 5 Türk Lirasının altına kadar düşmüştü.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.