Volkswagen Fren Sistemi Sorunu Nedeniyle 766 Bin Aracını Geri Çağırdı

0

Dünyaca ünlü Alman otomobil firması Volkswagen, fren kontrol sisteminde yaşanan sorun nedeniyle 766 bin adet aracını yazılım güncellemesi yapabilmek için geri çağırdı.

Alman firma Volkswagen’ın temsilcileri tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Temsilcilerin yapmış olduğu bu açıklamasında fren kontrol sisteminin bir takım sürüş koşullarında doğru bir şekilde çalışmadığı ve bu sebeple de güncelleme yapabilmek için araçların geri çağırıldı bildirildi.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, söz konusu olan bu koşulların oversteer yani arkadan kopma, understeer yani önden kopma olarak tanınan ve otomobilin direksiyon vasıtası ile verilmiş olan dönebilme açısına karşın herhangi bir tepki vermesi ya da az tepki vermesi gibi durumlarda yol tutuşunu sağlayamayarak aracı savurması olarak bildirildi.

Volkswagen’ın söz konusu olan bu 766 bin aracını geri çağırarak yap ak istediği yazılım güncellemesi olmadığı zaman, yapılabilecek ani fren anında da fren kontrol sisteminin olması gerektiği gibi düzgün bir şekilde çalışmadığı şirket temsilcileri tarafından yapılan açıklamada ifade edildi.

Başarılı otomobil üreticisi firma, konu olan bu sorun sebebiyle, Almanya’da bulunan 288 bin VW markalı aracını geri çağırdı. Şirket temsilcilerinin vermiş olduğu bilgilerde, Skoda ve Audi markalı araçlar da bu sayıya dahil edildiği zaman sayı 385 bine ulaşıyor. Ayrıca Volkswagen’ın İsviçre’den de 22 bin aracını geri çağırdığı belirtildi. Dünya genelinde geri çağırılan araçların sayısı ise 766 bin olarak açıklandı.

Uzmanlar tarafından konu hakkında yapılan değerlendirmelere göre, fren sisteminde yaşanan bu sorunun basit bir yazılım güncellemesi ile halledilebilecek olduğu belirtiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın