Ana SayfaGündemEkonomi Yönetimi Tarafından Bankalara “Faizi Düşürün” Çağrısı Yapıldı

Ekonomi Yönetimi Tarafından Bankalara “Faizi Düşürün” Çağrısı Yapıldı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankaların üst yöneticileri ile bir araya gelen ekonomi yönetimi, sürdürülen bu faiz yarışının durdurulup yatırımların önünün açılması üzerine çağrıda bulundu. Gerekli görüldüğünde de kamunun elinde müdahale için bulunan enstrümanların kullanılacağını duyurdu.

Bankalara, devamlı olarak sürdürdüğü mevzuat yaşına bir an önce on vermeleri gerektiği uyarısında bulunan hükümet, artık resmi olarak harekete geçti. Her fırsatta Türkiye genelinde gerçekleştirilen yatırımların çoğalması, enflasyonun düşürülmesi ve yüksek büyüme hızına erişebilmesi için faizlerin düşürülmesi gerektiğini ifade eden ekonomi yönetimi, düzenlemiş olduğu toplantı ile bankaların üst yöneticileri ile bir araya geldi. Bu toplantı esnasında ise bankalara faiz yarışını durdurup yatırımların önünün açılması hakkında çağrıda bulundu. Kamunun elinde müdahalede bulunmak için enstrümanlar olduğunu da bildiren ekonomi yönetimi gerekli görüldüğünde kullanılacağını da belirtti.

Dün, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bankaların mevzuat faizleri hakkında görüşmek üzere bankacılık sektörünün temsilcileri ile bir toplantı düzenledi. Nurettin Canikli’nin liderliğinde düzenlenen bu toplantıya Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye Bankalar Birliği (TBB) temsilcileri ve bazı bankaların genel müdürleri katıldı.

Düzenlenmiş olan bu toplantıda yatırımcıları zorlayan yüksek faiz meselelerine ağırlık verildi. Bu sektöre toplantı esnasında, ekonomik temellerden uzak olan mevzuat rekabetinden vazgeçmeleri gerektiği, aksi takdirde kamu tarafından duruma müdahale edilebileceği hakkında uyarıda bulunuldu.

Her fırsatta dile getirmiş olduğu yüksek faiz ile alakalı TİM Genel Kurulu’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, faiz hakkında müdahalede bulunulacağını ve bu müdahaleye de tatlı geçiş adı verilebileceğini dile getirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,207TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.