Antalya Bu Yıl Yaz Sezonuna Hızlı Bir Giriş Yaptı

0

Geçtiğimiz yılı turizm açısından kötü geçiren Antalya, bu yıl yaz sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Haziran ayında Antalya’ya gelen turistlerin sayısı, geçen yıla nazaran yüzde 100 oranında, 6 aylık döneme nazaran ise yüzde 52 oranında bir artış görüldüğü bildirildi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı’nın konu üzerine basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında, bu yıl Haziran ayında Antalya’ya gelen Rus tatilcilerin sayısının 2015 yılı rakamlarını aşmış olduğunu, Türkiye’de en iyi geçen 2914 yılı yaz sezonunun rakamlarına ise yaklaşmış olduğunu belirtti.

2017’de Turist Sayısı Önemli Derecede Arttı!

Erkan Yağcı açıklamalarında, Rus pazarlarının hızlı bir şekilde iyileşmesinde fiyatların uygun olmasının ve geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelemeyen Rus turistlerin bu yıl artmış olan ilgisinin etkili olduğuna işaret etti.  Genel anlamda yalnızca Haziran ayı içerisinde Ukrayna, Romanya, Beyaz Rusya, Moldova, Litvanya, İran, Kosova, İsrail, Irak ve Ürdün’den gelen turistlerin sayısının 2014 yılı sayısını geçmiş olduğunu da açıklayan Yağcı, tüm bunların yanı sıra Kazakistan, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Sırbistan, Azerbaycan ve Slovakya’dan 2016 yılına nazaran bir büyüme gerçekleştiğini de açıklamalarına ekledi.    

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı konuşmalarında, Avrupa pazarlarındaki hareketlenmeler hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye için Almanya’nın Avrupa’da yer alan bir numaralı pazarı olduğunu, geçtiğimiz yıl elde edilen rakamlara ulaşmayı hedeflediklerini ve Avrupa pazarlarında söz konusu olan toparlanma ile beraber yapılacak olan son dakika satışları sayesinde koyulan hedefe ulaşabileceklerini ifade etti.

2017 yılını turizmde büyüme yılı olarak nitelendirdiklerini aktaran Yağcı, önümüzdeki yıllarda da turizmden elde edilen gelirin çoğalacağını dile getirdi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın