Ana SayfaGündemKurban Hisseleri Bu Yıl 1.000 Lira’dan Başlıyor

Kurban Hisseleri Bu Yıl 1.000 Lira’dan Başlıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Geçtiğimiz yıl 800 ile 900 TL arasında değişen kurban hisselerinin, bu yıl 1.000 TL’den başlaması bekleniyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı ile beraber Türkiye’deki et fiyatları gündemde ilk sıralarda yer alıyor. et fiyatlarında beklenen düşüş gerçekleşmezken, geçtiğimiz yıl 800 ile 900 TL arasında değişen kurban hisselerinin bu yıl için en az 1.000 TL’den başlangıç göstermesi bekleniyor.

Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu’nun konu üzerine yapmış olduğu açıklamasında insanların, yetiştirmiş oldukları hayvanları nasılsa Kurban Bayramı zamanında pahalı olacak diye şuanda satmak istemediklerini ve fiyatların bu dönemde cep yakacak duruma geleceğini belirtti. Küçükbaş hayvan fiyatlarının bu yıl bin TL’nin üzerine çıkacağına kesin gözle bakan Ahmet Kırlıoğlu, şuanda bile küçükbaş hayvanların 750 ile 800 TL arasında bir fiyata mal olduğunu ifade etti. Büyükbaş hayvan fiyatlarının ise 18 bin TL’ye ulaşabileceğini de açıklamalarına ekledi.

Ahmet Kırlıoğlu konuşmalarında, canlı hayvan ve et ithalatında gümrük vergilerinin düşürülmüş olmasının tam bir talihsizlik olarak değerlendirirken, yurt dışında hayvan olmaması sebebiyle fiyatların pahalı olduğunu, hayvan getirilse dahi bunun bir çözüm olamayacağını anlattı. Çözüm için ise üreticiler tarafından üretilmesi ve kendileri tarafından desteklenmesi olduğunu da belirtti.

Düve kesiminin yasaklanması üzerine de değinen Kırlıoğlu, söz konusu olan bu yasağın yeni bir düzenleme olmadığını, fakat yeniden gündeme gelmesinin caydırıcı olabileceğine işaret etti. böyle bir yasağın daha öncede var olup uygulanmadığını ifade ederek, aslında bu yasağın doğru bir karar olduğunu, düve kesiminin önüne geçilmesi gerektiğini, çünkü dişi olmadan hayvan üretimi yapılamayacağını da vurguladı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.