Ana SayfaGündemAkbank Genel Müdürü: En Büyük Sorunun Yükselen Kaynak Maliyet

Akbank Genel Müdürü: En Büyük Sorunun Yükselen Kaynak Maliyet

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil, şuanda en büyük sorunun yükselen kaynak maliyeti olduğunu herhangi bir olası düşüşün kredi faizlerine yansıyabileceğini söyledi.

Akbank Genel Müdürü olan Hakan Binbaşgil konu üzerine yapmış olduğu açıklamasında, mevzuat için ödenmiş olan faizin, beklenen enflasyondan fazla oluğuna dikkat çekerken, Türk bankacılık sisteminde şuan ki en büyük sorunun yükselen kaynak maliyeti olduğunu söyledi. Kredi Garanti Fonu Desteği sayesinde kredilerin hızlı bir şekilde büyümüş olduğuna, bunun neticesinde de Türk Lirasında fonlama için ihtiyaç meydana geldiğine değinerek, kaynak maliyetinde herhangi bir olası düşüşün doğal olarak kredi faizlerini de etkileyebileceğini dile getirdi.

Dünyanın en önemli finans yayın gruplarından biri olan Euromoney tarafından düzenlenen “Awards For Excellence 2017 – Mükemmellik Ödülleri 2017” yarışmasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin En İyi Bankası Ödülü’nün sahibi Akbank oldu. Almış olduğu bu ödül ile beraber Akbank, Türkiye’nin şimdiye dek 13. Defa değerlendirilmiş olduğu bu yarışmada 8. Defa ödül sahibi olmuş oldu. Akbank’ın, Euromoney tarafından verilmiş olan bu ödül ile bir kez daha etkin yerel banka ve önemli küresel oyuncu olduğunu vurgulayan Genel Müdür Hakan Binbaşgil, gündem hakkında değerlendirmelerde de bulundu.

Binbaşgil yapmış olduğu değerlendirmelerinde, piyasaların bu yılın il 6 ayında canlanması ile akalı olarak hükümet tarafından alınan aksiyonların etkili olduğunu ve bu tedbirler ile makro ekonomik gözlemlerde bir takım olumlu gelişmelerin gözlemlenmiş olduğunu ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.