Akbank Genel Müdürü: En Büyük Sorunun Yükselen Kaynak Maliyet

0

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil, şuanda en büyük sorunun yükselen kaynak maliyeti olduğunu herhangi bir olası düşüşün kredi faizlerine yansıyabileceğini söyledi.

Akbank Genel Müdürü olan Hakan Binbaşgil konu üzerine yapmış olduğu açıklamasında, mevzuat için ödenmiş olan faizin, beklenen enflasyondan fazla oluğuna dikkat çekerken, Türk bankacılık sisteminde şuan ki en büyük sorunun yükselen kaynak maliyeti olduğunu söyledi. Kredi Garanti Fonu Desteği sayesinde kredilerin hızlı bir şekilde büyümüş olduğuna, bunun neticesinde de Türk Lirasında fonlama için ihtiyaç meydana geldiğine değinerek, kaynak maliyetinde herhangi bir olası düşüşün doğal olarak kredi faizlerini de etkileyebileceğini dile getirdi.

Dünyanın en önemli finans yayın gruplarından biri olan Euromoney tarafından düzenlenen “Awards For Excellence 2017 – Mükemmellik Ödülleri 2017” yarışmasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin En İyi Bankası Ödülü’nün sahibi Akbank oldu. Almış olduğu bu ödül ile beraber Akbank, Türkiye’nin şimdiye dek 13. Defa değerlendirilmiş olduğu bu yarışmada 8. Defa ödül sahibi olmuş oldu. Akbank’ın, Euromoney tarafından verilmiş olan bu ödül ile bir kez daha etkin yerel banka ve önemli küresel oyuncu olduğunu vurgulayan Genel Müdür Hakan Binbaşgil, gündem hakkında değerlendirmelerde de bulundu.

Binbaşgil yapmış olduğu değerlendirmelerinde, piyasaların bu yılın il 6 ayında canlanması ile akalı olarak hükümet tarafından alınan aksiyonların etkili olduğunu ve bu tedbirler ile makro ekonomik gözlemlerde bir takım olumlu gelişmelerin gözlemlenmiş olduğunu ifade etti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın