SPK, 6 Foreks Sitesini Erişime Kapattı

0

SPK tarafından, bstuk.com, klasfx2.com, klasfx3.com, turkeyfbs.com, ufx.com, ufxmarkets.com olmak üzere Türkiye’de faaliyet gösteren 6 farklı foreks sitesini erişime kapatma kararı alındı. Alınan bu kararın ardından da söz konusu olan bu 6 foreks şirketi için adli işlem başlatıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından konu üzerine yapılan açıklamada, Türkiye’de yaşayan kişiler adına, internet vasıtası ile yurt dışında kaldıraçlı işlem gerçekleştirdiği tespit edilen klasfx2.com, klasfx3.com, bsturk.com, turkeyfbs.com, ufx.com ve ufxmarkets.com olmak üzere toplamda 6 adet internet sitesine ulaşımın kapatılması için adli işlem başlatıldığı ifade edildi.

Basın mensupları tarafından konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, söz konusu olan bu nedenden dolayı Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret A. Ş. adına toplamda 68 bin 639 Türk Lirası, IG Ventures Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri için 54 bin 94 Türk Lirası, Arkan Ergin Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM A. Ş. için 47 bin 79 Türk Lirası ve Tahsin Altun adlı kişi adına ise toplamda 47 bin 79 Türk Lirası para cezası kesildiği bildirildi.  

Tüm bunların yanı sıra ayrıca kurul tarafından GCM Menkul Kıymetler A. Ş. için 8 farklı muhalif durum sebebiyle totalde 931 bin 258 Türk Lirası idari para cezası kesilmesine karar verilirken, Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret A. Ş. için de 3 farklı muhalif durum nedeniyle 2 milyon 279 bin 319 Türk Lirası para cezası kesilmesine karar verildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın