İstanbul'da Sel! Selden Hasar Gören Otomobillerin Hasarını Kasko Karşılar mı?

İstanbul'da Sel! Selden Hasar Gören Otomobillerin Hasarını Kasko Karşılar mı?

Bugün şiddetini artıran yağmurlar nedeniyle İstanbul’da birçok araç sel altında kalmış durumda. Peki, bu durumda kasko şirketleri sel altında kalarak hasara uğrayan araçların maddi kaybını karşılayacak mı yoksa karşılamayacak mı?Bugün şiddetini artıran yağmurlar nedeniyle İstanbul’da birçok araç sel altında kalmış durumda. Peki, bu durumda kasko şirketleri sel altında kalarak hasara uğrayan araçların maddi kaybını karşılayacak mı yoksa karşılamayacak mı?

Geçtiğimiz günlerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul ve çevresinde görülen yağışlar, bugün itibari ile şiddetini artırmış durumda. Kentte birçok kavşak, viyadük ve köprüler yoğun yağışa teslim olurken, birçok araçta sular altında kaldı.

Sele teslim olan otomobillerde çok sayıda maddi hasar oluştuğu ortaya çıktı. Peki, ya bu yoğun yağışlar sebebiyle mağdur olan araç sahiplerinin bu hasarları, söz konusu olan sigorta şirketleri tarafından karşılanacak mı? Bu soru birçok araç sahibinin kafasında yer edinmiş durumda.

Bu mağduriyetler hakkında uzmanlar tarafından bir takım açıklamalar yapıldı. Uzmanlar yapmış oldukları bu açıklamada, araç hasar gördüğü esnada kaskonun ilk önce, aracın sigortalı ya da sürücünün etkisi altında iken hasara uğrayıp uğramadığına baktığı belirtiliyor.

Eğer ki sigortalı olan aracınızın sele teslim olma nedeni kasko poliçesinde yer alıyorsa, sigorta sözleşmesi dâhilinde araçta meydana gelen her türlü hasarı sigorta şirketi karşılıyor.  

Eğer ki araçta meydana gelen maddi zarar, sel nedeniyle gerçekleşmiyorsa bu gibi durumlarda şirket tarafından ek teminatlar devreye sokuluyor. Söz konusu zararın sigorta tarafından karşılanması için de ek teminatın sigorta sözleşmesine dâhil edilmesi gerekiyor. 

Ayrıca kasıtlı olarak yüksek seviyedeki su içerisinde araç kullanma ile meydana gelen hasarlar ise sigorta kapsamına dahil edilmiyor.sel kasko sigorta şirketleri t
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?