Eximbank 2017 Sonu Hedefini Açıkladı!

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Enis Gültekin, Eximbank’ın 30 yıldan beri ihracatçıların yanında olmayı sürdürdüğünü, ihracat kredileri konusunda da yüzde 43.1’lük bir orana sahip olduklarını söyledi.

Enis Gültekin, Eximbank’ın 30 yıllık bankacılık geçmişinden bahsettiği konuşmasında bankanın Türkiye’deki ihracat kredilerinin yüzde 43.1’lük bölümünü sağladığını, Türkiye’de Eximbank’ın 10 şube ile hizmet verdiğini, kredilerin aktif oranlarında birinci olduğunu, kredi bakiyelerinde de onuncu sırada yer aldığını söyledi.

Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Enis Gültekin, açıklamasında önemli bir noktaya da değinerek 2017 yılının sonuna kadar Eximbank’ın 40 milyar dolar finansman desteği hedeflediklerini açıkladı.

Kısa adı TİM olan Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre şirketlerin finansman desteklerine erişiminin daha kolay hale getirilmesi ve finansmanlardaki maliyetlerin en aza indirilmesi amacıyla tertiplenen “İhracatın Finansmanı” organizasyonu Coface ve Eximbank’ın destekleri ile yapıldı.

Organizasyonda şirketlerin kullanacakları finansman desteklerinin daha çeşitli hale getirilmesi, konusunda bilgi ve tecrübeler paylaşılırken moderatörlüğü TİM Ekonomisti Ali Orhan Yalçınkaya yaptı.  

Organizasyonda konuşma yapan Enis Gültekin, Türk Eximbankın Türkiye’de 30 yıldır sergilediği yükselen ivmeden bahsederek bu yılın sonuna kadar şirketlere toplamda 40 milyar dolarlık finansman desteği sağlanacağının müjdesini verdi. Eximbank Genel Müdür Yardımcısı ayrıca üretim ve satış aşamalarında firmalara destek verdiklerini, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın sağladığı krediler, döviz getirisi olan hizmetler, uzun, orta ve kısa vadede sağlanan krediler gibi konulara da değindi.

Coface Türkiye Genel Müdürü Necip Ahmet Emre Özer de konuşmasında Türkiye’de sağlanan kredi finansmanları hakkında ilk özel girişimin Coface tarafından yapıldığını ve şirketin Türkiye pazarındaki payının yüzde 42 oranında olduğunu, 390 adet 238 milyon lira tutarında poliçe düzenlediğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...