Ana SayfaGündemKredi Kartı Kullanıcıları Dikkat! Son 1 Hafta!

Kredi Kartı Kullanıcıları Dikkat! Son 1 Hafta!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

BDDK tarafından yapılan banka kartları ve kredi kartları ile ilgili getirilen onay şartı için son gün 17 Ağustos 2017…

Kısa adı BDDK olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre kredi kartı ve banka kartı kullanımlarında şartlar yeniden belirlendi. Bundan böyle internet yoluyla yapılan alışverişlerde tüketiciden onay alma şartı aranacak. Onayı 17 Ağustos’a kadar verilmeyen kartlar online alışverişe kapatılacak.

BDDK tarafından getirilen bu şart ile bankalara gereken alt yapıları kurmaları için 6 aylık geçiş süresi tanınmıştı. Kurum tarafından verilen bu süre 17 Ağustos 2017 tarihinde doluyor. Türkiye’de kullanımda olan bütün banka kartlarının ve kredi kartlarının o tarihe kadar onaylatılma zorunluluğu var.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada bu yeni düzenleme ile finansal tüketicilerin korunmasının amaçlandığı, kredi kartını ya da banka kartını internet alışverişlerinde kullanmak istemeyen kart sahiplerinin bundan böyle kartlarını sanal alışverişe açma ve kapama haklarının bulunacağı, bu kararın atıca kart sahibinin onayı olmadan alışveriş yapılmasının da önüne geçeceği, kartlarını internet alışverişlerinde kullanmak isteyen ya da istemeyen kişilerin 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra da bankalarına ulaşarak istedikleri şekilde açıp kapatabilecekleri, müşterilerin bu taleplerini banklara SMS, Müşteri Hizmetleri, mobil bankacılık ve şubelere gitmek şeklinde iletebilecekleri, daha önceden kartları üzerinde otomatik ödeme talimatı olan kart sahiplerinin kartlarını internet alışverişine açtırmaları gerektiği, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına biran önce bankalara belirtilen yollardan ulaşılarak bu durumun halledilmesi gerektiği gibi noktalar ile ilgili açıklamalara yer verildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.