Kredi Kartı Kullanıcıları Dikkat! Son 1 Hafta!

Google Haberlere Abone Ol:

BDDK tarafından yapılan banka kartları ve kredi kartları ile ilgili getirilen onay şartı için son gün 17 Ağustos 2017…

Kısa adı BDDK olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre kredi kartı ve banka kartı kullanımlarında şartlar yeniden belirlendi. Bundan böyle internet yoluyla yapılan alışverişlerde tüketiciden onay alma şartı aranacak. Onayı 17 Ağustos’a kadar verilmeyen kartlar online alışverişe kapatılacak.

BDDK tarafından getirilen bu şart ile bankalara gereken alt yapıları kurmaları için 6 aylık geçiş süresi tanınmıştı. Kurum tarafından verilen bu süre 17 Ağustos 2017 tarihinde doluyor. Türkiye’de kullanımda olan bütün banka kartlarının ve kredi kartlarının o tarihe kadar onaylatılma zorunluluğu var.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada bu yeni düzenleme ile finansal tüketicilerin korunmasının amaçlandığı, kredi kartını ya da banka kartını internet alışverişlerinde kullanmak istemeyen kart sahiplerinin bundan böyle kartlarını sanal alışverişe açma ve kapama haklarının bulunacağı, bu kararın atıca kart sahibinin onayı olmadan alışveriş yapılmasının da önüne geçeceği, kartlarını internet alışverişlerinde kullanmak isteyen ya da istemeyen kişilerin 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra da bankalarına ulaşarak istedikleri şekilde açıp kapatabilecekleri, müşterilerin bu taleplerini banklara SMS, Müşteri Hizmetleri, mobil bankacılık ve şubelere gitmek şeklinde iletebilecekleri, daha önceden kartları üzerinde otomatik ödeme talimatı olan kart sahiplerinin kartlarını internet alışverişine açtırmaları gerektiği, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına biran önce bankalara belirtilen yollardan ulaşılarak bu durumun halledilmesi gerektiği gibi noktalar ile ilgili açıklamalara yer verildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...