Ana SayfaGündemYatırım Kredilerine Devlet Desteği Geliyor!

Yatırım Kredilerine Devlet Desteği Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yüksek getiri sağlayacak olan ve ileri teknoloji içeren projeler için yapılacak yatırımlar için bundan böyle Kredi Garanti Fonu kefaleti kullanılabilecek.

Hazine Müsteşarlığı tarafından desteklenen KGF olarak bilinen Kredi Garanti Fonu sistemine bir yenilik getiriliyor. Getirisi ve kullanılacak teknolojilerin yüksek olduğu projeler üreten firmalar artık KGF kefaleti ile kredi alabilecekler.

2017 yılında hayata geçirilen ve Türkiye ekonomisindeki önemli finansal yeniliklerden olan Kredi Garanti Fonu, Hazine Müsteşarlığı tarafından destekleniyor. KGF sistemi kapsamına alınan yeni değişiklik ile bundan böyle getirisi yüksek olan ve yüksek teknolojili projeler üreten firmalar yatırım aşamasında KGF kefaletinden yararlanarak kredi alabilecekler. Bakanlar Kurulu’nda onaylanan projeler için geçerli olacak bu yenilik ve kamuoyunda “Süper Teşvik” olarak bilinen teşvik sisteminden yararlandırılmak suretiyle sağlanacak. Devletin 2018 yılı için hazırlayacağı bütçede bu konuda bir ödenek ayırmayı planladığı bildirildi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından gündeme getirilen bu konu ile ilgili KGF tarafından sağlanan Hazine destekli kredilerde yatırımlar arasında ayrım yapılmasına karar verildi. Karara göre Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak, özellikle de ithalatın azalmasına dersek sağlayacak üretimlere dair projelere yapılan yatırımlara finansman sağlanması kolaylaştırılacak.

Alınan bilgilere göre KGF kefalet desteğinden yararlanacak olan projelerin büyüklüğünün önemli olmadığı, ithalatı aza indirilmesine katkı sağlayacak yatırımlara öncelik tanınacağı, aynı zamanda yeni bir icat, Ar – Ge, tasarım ve inovasyon içeren projelerin başlangıç aşamasında yapılacak olan yatırımlar için de bu desteğin sağlanacağı öğrenildi.

Buna göre; Kredi Garanti Fonu ile Hazine Müsteşarlığı arasında yapılan protokol sözleşmesi kapsamında kefalet desteği verilecek olan bu projeler için ayrı bir ödenek ayrılacak ve 1 yıl süresince projelere ödeme yapılacak. KGF kefaleti alabilmek için başvuru yapan projeler onay almadan önce sıkı9 bir incelemeye tabi tutulacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.