Garanti Bankası Mortgage Kredileri arasında bulunan hayat sigortalı kiracılara konut kredisi imkanı ile ev sahibi olmak isteyen ancak maddi imkanları elvermediği için olamayan kiracılara fırsat tanınıyor.

Garanti Bankası uzun vadeli konut kredileri içindeki bu kredi için banka tarafından belirlenen en az vade süresi 3 ay, en uzun vade süresi ise 240 ay olarak belirtildi. Teminat olarak satın alınan evin ipotek eidlmesi gereken bu kredideki faiz oranlarından yararlanmak için Garanti Bankası hayat sigortası yaptırılması şartı aranıyor. Sigorta pirim tutarları kullanılan kredi miktarına ve kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Ekspertiz hizmetinin tutarı da yine farklılıklar gösterebildiği gibi en fazla 750 liradır.

Garanti Bankası kefilsiz konut kredisi için başvuran kişiler için sağlanan kredi tutarı satın alınacak olan evin bedelinin yüzde 80’ini karşılamaktadır. Topma kredi tutarı üzerinden yüzde 0.5 oranında kredi tahsis ücreti ve 160 lira taşınmaz rehin ücreti alınır.

Kefilsiz uygun banka konut kredisi başvurusu yaparak Garanti Bankası’ndan 100.000 lira kredi kullanan bir müşterinin 240 ay vade seçeneğini tercih ettiği varsayılırsa; aylık taksitlere yansıyan faiz oranı yüzde 1.21 olur ve aylık taksit tutarları da 1.281 lira şeklinde hesaplanır. Kredi bitiminde ödenen toplam faiz tutarı 207.551,24 lira olurken toplam diğer masraflar için de 1.410 lira ödenmiş olur.

Bankaların konut kredilerine başvuru yapmak için mobil şubeler, SMS yolu ve internetten başvuru yolu kullanılabileceği gibi, en yakın Garanti Bankası şubesine giderek de 18 yaşından büyük olmak ve bankanın aradığı diğer şartları yerine getirmek suretiyle konut kefilsiz Mortgage Kredisi başvurusu yapılabilir. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın