Ana SayfaGündemGaranti Bankası’ndan Kiracılara Kefilsiz Mortgage Kredisi!

Garanti Bankası’ndan Kiracılara Kefilsiz Mortgage Kredisi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası Mortgage Kredileri arasında bulunan hayat sigortalı kiracılara konut kredisi imkanı ile ev sahibi olmak isteyen ancak maddi imkanları elvermediği için olamayan kiracılara fırsat tanınıyor.

Garanti Bankası uzun vadeli konut kredileri içindeki bu kredi için banka tarafından belirlenen en az vade süresi 3 ay, en uzun vade süresi ise 240 ay olarak belirtildi. Teminat olarak satın alınan evin ipotek eidlmesi gereken bu kredideki faiz oranlarından yararlanmak için Garanti Bankası hayat sigortası yaptırılması şartı aranıyor. Sigorta pirim tutarları kullanılan kredi miktarına ve kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Ekspertiz hizmetinin tutarı da yine farklılıklar gösterebildiği gibi en fazla 750 liradır.

Garanti Bankası kefilsiz konut kredisi için başvuran kişiler için sağlanan kredi tutarı satın alınacak olan evin bedelinin yüzde 80’ini karşılamaktadır. Topma kredi tutarı üzerinden yüzde 0.5 oranında kredi tahsis ücreti ve 160 lira taşınmaz rehin ücreti alınır.

Kefilsiz uygun banka konut kredisi başvurusu yaparak Garanti Bankası’ndan 100.000 lira kredi kullanan bir müşterinin 240 ay vade seçeneğini tercih ettiği varsayılırsa; aylık taksitlere yansıyan faiz oranı yüzde 1.21 olur ve aylık taksit tutarları da 1.281 lira şeklinde hesaplanır. Kredi bitiminde ödenen toplam faiz tutarı 207.551,24 lira olurken toplam diğer masraflar için de 1.410 lira ödenmiş olur.

Bankaların konut kredilerine başvuru yapmak için mobil şubeler, SMS yolu ve internetten başvuru yolu kullanılabileceği gibi, en yakın Garanti Bankası şubesine giderek de 18 yaşından büyük olmak ve bankanın aradığı diğer şartları yerine getirmek suretiyle konut kefilsiz Mortgage Kredisi başvurusu yapılabilir. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.