Ana SayfaGündemDenizbank’ 24 Milyon Lira Ceza Uygulandı!

Denizbank’ 24 Milyon Lira Ceza Uygulandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vergi Denetim Kurulu tarafından geçmiş yıllara yönelik yapılan kullandırılan kredi incelemelerinden dolayı Denizbank’a ceza uyguladı.

Geçmiş yıllarda kullandırılan kredileri ile ilgili KKDF incelemesi yapan Vergi Denetim Kurulu, Denizbank’a ceza uygulama kararı verdi. 2012 – 2013 – 2014 yıllarında banka tarafından kullandırılan bireysel kredilerle ilgili müşterilerden alınan kredi ücreti ve masrafların KKDF açısından incelemeye alınmasının ardından Vergi Denetim Kurulu İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı tarafından Denizbank’a ceza kesildi. Kesilen cezanın tutarının 23 milyon 906 bin 774 lira olduğu açıklandı.

Denizbank tarafından kısa adı KAP olan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 2012 – 2013 – 2014 yıllarında kullandırılan krediler ile ilgili Vergi Denetim Kurulu İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda kredilerin KKDF açısından incelemeye alındığı, bahsi geçen yıllarda kullandırılan krediler için müşterilerden tahsili gerçekleşen kredi masraflarının konu olduğu ceza uygulamasına gidildiği, inceleme sonucunda hazırlanan raporda Denizbank adına para cezası kararının açıklandığı duyuruldu.

Denizbank’ın KAP’a yaptığı açıklamada ayrıca bu cezanın 2012 yılında kullandırılan krediler için 6.620.135,67 lira KKDF kesintisi ve 6.884,798,27 lira ceza faizi ödenmesinin kararlaştırıldığı açıklandı. 2013 yılına ait Denizbank’a uygulanan cezaya dahil olan KKDF kesintisi 2.334.688,80 lira, ceza faizinin de 2.016.125,24 lira olduğu; 2014 yılı için uygulanan KKDF kesintisinin 3.776.012,06 lira, ceza faizinin 2.265.016,05 lira olduğu bildirildi.

Vergi Denetim Kurulu tarafından Denizbank’a uygulanan ceza ile ilgili vergi tarhı ve tahakkuk fişleri ile ilgili olarak Denizbank tarafından tüm yasal hakların kullanılacak olduğu, konuya dair yaşanacak olan yeni gelişmeler ile ilgili bilgilerin kamuoyu ile paylaşılacağı ifadelerine de yer verildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.