Ana SayfaSigortaGenç Yetenekler 6. Kez Aksigorta Çatısı Altında!

Genç Yetenekler 6. Kez Aksigorta Çatısı Altında!
G

-

2012 yılından beri Türk sigortacılık sektörüne sağladığı katkılarla bilinen Aksigorta “Genç Yetenek Kampüs projesinin 6.’sını hayata geçiriyor.

Aksigorta 2012 yılından bu yana uygulamaya aldığı sigortacılık mesleğinin daha fazla tanıtılması, sigortacılık sektörüne yeni genç yeteneklerin kazandırılması, henüz mezun olmamış olan öğrencilere iş deneyimi kazandırılması gibi amaçlarla hayata geçirdiği “Genç Yetenek Kampüs” projesinin 6.’sını uygulamaya aldı.

Toplamda 2.515 kişinin başvuru yaptığı Genç Yetenek Kampüs projesi dahilinde 12 genç yetenek yapılan değerlendirme süreçlerini başarıyla geçtiler. 12 genç, yazılı sınav, grup mülakatları aşamalarında başarılı oldu. Aksigorta tarafından hayata geçirilen ve yaklaşık olarak 1 yıl devam edecek olan bu program dahilinde genç yeteneklere proje yönetimi, koçluk, iş hayatında profesyonellik gibi eğitimler verilecek. Her yıl düzenlenen Genç Yetenek Kampüs projesinin amacı gençlerin iş hayatındaki gelişimlerine katkıda bulunarak başarıyı yakalamalarını sağlamak olarak biliniyor.

Genç Yetenek Kampüs adlı projenin katılımcıları kariyer sitelerinde yayınlanan ilanlar ya da üniversitelere bağlı kariyer merkezleri vasıtasıyla seçiliyor. Bu platformlardaki ilanlara gelen başvurular değerlendirmeye alınarak, uygun olduğu düşünülen adaylar diğer aşamaları tabi tutularak son karar veriliyor.

Aksigorta tarafından değerlendirmeye alınan ve başarılı olduğuna kanat edilen genç yetenekler bir yandan üniversite yaşamlarına devam ederken, bir yandan da yarı zamanlı olarak Aksigorta bünyesinde görev yapıyorlar. Genç Yetenek Kampüs katılımcıları 1 yıl süren program boyunca şirket stratejileri çerçevesinde yenilikçi projeler ortaya koyuyorlar. Bu süreçte projelerini Aksigorta ürt yönetimine sunuyorlar. Kazanan projenin ekibi projelerinin sunumunuı yapmak üzere Ageas’a ziyaret gerçekleştiriyor. Böylece genç yetenekler Aksigorta bünyesinde devam edecekleri kariyer basamaklarının ilk aşamasını tamamlamış oluyorlar. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol