Ana SayfaSigortaGenç Yetenekler 6. Kez Aksigorta Çatısı Altında!

Genç Yetenekler 6. Kez Aksigorta Çatısı Altında!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2012 yılından beri Türk sigortacılık sektörüne sağladığı katkılarla bilinen Aksigorta “Genç Yetenek Kampüs projesinin 6.’sını hayata geçiriyor.

Aksigorta 2012 yılından bu yana uygulamaya aldığı sigortacılık mesleğinin daha fazla tanıtılması, sigortacılık sektörüne yeni genç yeteneklerin kazandırılması, henüz mezun olmamış olan öğrencilere iş deneyimi kazandırılması gibi amaçlarla hayata geçirdiği “Genç Yetenek Kampüs” projesinin 6.’sını uygulamaya aldı.

Toplamda 2.515 kişinin başvuru yaptığı Genç Yetenek Kampüs projesi dahilinde 12 genç yetenek yapılan değerlendirme süreçlerini başarıyla geçtiler. 12 genç, yazılı sınav, grup mülakatları aşamalarında başarılı oldu. Aksigorta tarafından hayata geçirilen ve yaklaşık olarak 1 yıl devam edecek olan bu program dahilinde genç yeteneklere proje yönetimi, koçluk, iş hayatında profesyonellik gibi eğitimler verilecek. Her yıl düzenlenen Genç Yetenek Kampüs projesinin amacı gençlerin iş hayatındaki gelişimlerine katkıda bulunarak başarıyı yakalamalarını sağlamak olarak biliniyor.

Genç Yetenek Kampüs adlı projenin katılımcıları kariyer sitelerinde yayınlanan ilanlar ya da üniversitelere bağlı kariyer merkezleri vasıtasıyla seçiliyor. Bu platformlardaki ilanlara gelen başvurular değerlendirmeye alınarak, uygun olduğu düşünülen adaylar diğer aşamaları tabi tutularak son karar veriliyor.

Aksigorta tarafından değerlendirmeye alınan ve başarılı olduğuna kanat edilen genç yetenekler bir yandan üniversite yaşamlarına devam ederken, bir yandan da yarı zamanlı olarak Aksigorta bünyesinde görev yapıyorlar. Genç Yetenek Kampüs katılımcıları 1 yıl süren program boyunca şirket stratejileri çerçevesinde yenilikçi projeler ortaya koyuyorlar. Bu süreçte projelerini Aksigorta ürt yönetimine sunuyorlar. Kazanan projenin ekibi projelerinin sunumunuı yapmak üzere Ageas’a ziyaret gerçekleştiriyor. Böylece genç yetenekler Aksigorta bünyesinde devam edecekleri kariyer basamaklarının ilk aşamasını tamamlamış oluyorlar. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.