Ana SayfaEkonomiAsyalı Aileler Avrupalı Aileleri Eğitim Harcamalarında Geride Bıraktı!

Asyalı Aileler Avrupalı Aileleri Eğitim Harcamalarında Geride Bıraktı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Merkezi İngiltere’de bulunan HSBC tarafından 9 bin alenin fikri alınarak oluşturulan “Eğitimin Değeri” raporu açıklandı. Rapor 15 ayrı ülkede ailelerin yaptığı eğitim harcamaları ile ilgili verdiği cevapların sonuçları yer alıyor.

İngiltere merkezli bankalardan olan ancak dünyanın pek çok ülkesinde hizmet veren HSBC, 15 ülkede 9 bin aileyle görüşerek yaptığı araştırmanın sonucunda Eğitimin Değeri adlı raporu yayınladı. Araştırmada görüşülen ailelere çocukları için ilkokuldan üniversiteyi bitirene kadar yaptıkları eğitim harcamaları soruldu. Raporun sonuçlarına göre ortalama 132 bin 161 dolar harcadığı ortaya çıkan Hong Kong ilk sırada yer aldı. Araştırmada Türkiye’ye yer verilmedi. Amerika, Çin ve İngiltere’nin de aralarında bulunduğu 15 ülkede yapılan araştırmanın genel sonucunda ise ailelerin eğitim hayatı boyunca çocuklarına harcadığı para 44 bin 221 dolar olarak kaydedildi.

Araştırma sonuçlarına göre ailelerin eğitime en az para harcadığının ortaya çıktığı ülke ortalama 16 bin 708 dolar ile Fransa oldu. 15 ülkede 9 bin aileden alınan cevaplara göre ailelerin yüzde 87’lik bir bölümü çocuklarının eğitimine maddi destek veriyor. Yüzde 82’lik bir bölümden alınan cevaplar çocuklarının eğitimi için kendilerini feda etmeye hazır oldukları yönünde oldu. Çocukların eğitimi için birikim yapan ailelerin araştırma sonuçlarındaki yüzdesi ise 74 oldu.

Kanada ve İngiltere 44 bin 221 dolar olan ortalamanın altında kalırken, Kanada’da ailelerin ortalama 22 bin 602 dolar, İngiltere’de ise 24 bin 862 dolar eğitim harcaması yaptığı ortaya çıktı. Fransa ve Avusturya’da da ailelerin verdiği cevaplara göre ortaya çıkan rakamlar beklenenin altında çıktı.

Araştırmanın sonuçlarında Asyalı ailelerin Avrupalı ailelere göre çocuklarının eğitimine daha fazla harcama yaptığı görüldü. Yapılan harcamalar göz önüne alındığında Hong Kong birinci, Birleşik Arap Emirlikleri ikinci, Singapur üçüncü, ABD dördüncü, Tayvan beşinci, Çin altıncı sırada yer aldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.