Ana SayfaGündemİş Kuleleri’nin Yeni Kiracısı Kim Olacak?

İş Kuleleri’nin Yeni Kiracısı Kim Olacak?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2000 yılında İstanbul’un Levent semtinde İş Bankası tarafından faaliyete geçirilen İş Kuleleri’nin yeni kiracısının kim olacağı merakla bekleniyor. KPMG ile görüşmelerin hala devam ettiği bildirildi.

52 katlı olan Kule 1’de İş Bankası’nın Genel Müdürlük ofisleri yer alıyor. 1996 – 2000 yılları arasında inşaatı yapılan Kule 1’in toplam yüksekliği 194 metrekare olduğu, bu yüksekliğin 36 metresini bayrak direğinin oluşturduğu biliniyor. Kule 1’in yüksekliği Boğaz Köprüsü’nün yüksekliğinin 3 katı olurken, yaklaşık olarak Çamlıca Tepesi’nin yüksekliğine tekabül ediyor.

Kule 2 ve Kule 3’ün bilinen yükseklikleri 117 metre. İş Kuleleri’nde, İş Bankası Genel Müdürlüğü’ne ait birimlerden hariç Şişe Cam Topluluğu’nun şirketleri de bulunuyordu. Ancak Şişe Cam, 2013 yılında Tuzla’da bulunan 35 bin metrekare büyüklüğünde kapalı alanı olan Türkiye’nin en modern yatay mimariye sahip binalarından birine taşındı.

Şişe Cam Topluluğu, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın kiracısıydı. Alınan bilgilerde Şişe Cam’ın İş Kule’deki kiracılık döneminde metrekare başına 12 dolar atlık kira ödediği söyleniyor. Şişe Cam’ın Tuzla’daki kendi binasına taşınmasının ardından boş kalan bölümler için kiracı arayışına girilmişti. İş GYO, 26 kattan ve asma kattan oluşan Kule 3’ün kiralama ile ilgili sürecini Johns Lang Lasalle Gayrimenkul Hizmetleri Ticaret AŞ. ve Pamir & Soyuer Gayrimenkul AŞ. adlı firmalar ile beraber yürütüyor. Kule 3’ü kiralamak isteyen firmalar için kiralama bedeli metrekare başına 40 dolar olarak belirlenmiş. Kiraya verme hakkını elinde bulunduran firmaların şu anda uluslararası firmalar ile kiralama görüşmeleri yaptıkları da alınan haberler arasında yer alıyor. Ayrıca küresel anlamda denetim, vergi ve danışmanlık şirketi olarak tanınan KPMG ile de görüşmelerin sürdürdüğü konuşulanlar arasında. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.