Ana Sayfa Gündem Halkbank Genel Müdür Yardımcısı’ndan Mahkemeye Şok Talep!

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı’ndan Mahkemeye Şok Talep!

-

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde yargılanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, mahkemeye bir talepte bulundu.

Rıza Sarraf ile yargılanan sanığın, mahkemeye yaptığı son başvurunun detayları ilgi çekti. Başvuru yaptığı iddianamede, kendisi ile ilgili suçlamaların düşürülmesi gerektiğini belirten Atilla, suçlamalarda çok büyük çelişkiler olduğunu belirtti.

Haber, Amerika’nın Sesi Radyosu tarafından yapıldı. Sanık Mehmet Hakan Atilla’nın hakkındaki iddianamedeki suçlamaları kabul etmediği, bu suçlamaların düşürülmesi ile ilgili talepte bulunduğu ifade edildi. Mehmet Hakan Atilla’nın talebinde mahkemenin hata yaptığını söylediği öne sürüldü. Atilla’nın talebine göre, kendisi ile ilgili suçlamalarda büyük çelişkiler var.

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları da savunma yaptı. Victor J. Rocco, Cathy Fleming ve Thomas E. Thornhill savunmalarında, mahkemenin öne sürdüğü iddiaların kaynağı olmadığını, hukuki birçok çelişki barındırdığını belirtti. İddianamenin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten avukatlar, müvekkilleri ile ilgili suçlamaların düşürülmesi ve davanın iptal edilmesinin gerekliliğine değindi.

Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları, aynı zamanda müvekkilleri aleyhine açılan davada, iddianameyi onaylayan jürinin, çok büyük bir yanlış içerisinde olduğunu da ileri sürdü. Ön mahkeme heyetine sunulan bilgilerin yanlış olduğu savunması yapıldı. Rıza Sarraf ile beraber yargılanan Mehmet Hakan Atilla’nın İran’a yönelik ambargoları yok etmekle yargılanamayacağı, Amerika’nın finansal kaynaklarına herhangi bir zarar vermesinin mümkün olmadığı savunuldu. Rıza Sarraf ile yargılanmak istemeyen Atilla’nın talebine mahkemenin ne cevap vereceği ise henüz bilinmiyor. Suçlamaların düşürülmesine yönelik talep, jüri tarafından değerlendirildikten sonra, sanığa yanıt verilecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,250BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler