Ana Sayfa Gündem KOOP Türkiye Platformu Eylül Ayında Hayata Geçiriliyor!

KOOP Türkiye Platformu Eylül Ayında Hayata Geçiriliyor!

-

Dünya çapında finans sektörünün sürekli değiştiği, alternatif hizmet ve ürünlerin daha çok tercih edildiği bir döneme doğru gidiliyor. Bu yeni döneme Fintech’lerin finans ve teknolojiyi birleştirerek damga vurması bekleniyor. Fintech’ler değişen teknolojiler doğrultusunda doğan yeni ihtiyaçların farkında olarak kişilere mobil dünyanın avantajlarını sunuyor. Fintech sektörünün iş dünyasını da teknolojik gelişmelere adapte etmesi ve dönüştürmesi bekleniyor.

Bireysel ve kurumsal tüketicilere sağlanan avantajlar ile sunulan işlemlerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine ve finans sektörünün genelinde paradigmaların değişmesine yol açan Fintech’ler değişik çözüm ve hizmetleri ile dikkat çekiyor.

Yayımlanan Türkiye Fintech Ekosistemi raporuna göre Türkiye’de Fintech sektörünün yıllık olarak ortalama yüzde 12 oranında büyüdüğü açıklandı. Melek yatırım ağları ve girişime dair sermayelerden geçtiğimiz dört yılda Türkiye’deki Fintech alanındaki girişimlere toplam olarak 53.2 milyon dolar tutarında yatırım yapıldı. Finansal bilincin yerleşmesi ve teknolojik gelişmelerin iş dünyasına yansıması sonucunda Fintech sektöründe de hızlı bir büyüme gözlemleniyor. Çözümlerinin ihtiyaçlar yönünde olmasından dolayı Fintech her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor.

Teknoloji ile finans dünyasını birleştirerek güçlü bir ekosistem oluşturmak amacıyla yol açıkan FintechPark, KOOP ile Fintech firmalarına, perakendecilere, finans kuruluşlarına, teknoloji firmalarına, telekom operatörlerine ve diğer sektörlerdeki oyunculara katma değeri yüksek olan hizmetler sunuyor.

KOOP Program Başkanı ve FintechPark’ın İş Geliştirme Ortağı Demet Zübeyiroğlu, KOOP’un Türkiye platformunun önümüzdeki eylül ayının sonunda düzenlenecek olan bir tanıtım ile hayata geçirileceğini söyleyerek, KOOP’un tüm sektör oyuncuları açısından birleştirici bir role sahip olacağını belirtti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler