Ana SayfaGündemMarka Yatırım Holding’ten TMSF’ye Toplantı Talebi!

Marka Yatırım Holding’ten TMSF’ye Toplantı Talebi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Marka Yatırım Holding, TMSF’den Türk Ticaret Bankası’nın alım süreci ile ilgili görüşmek üzere toplantı talebinde bulundu.

Marka Yatırım Holding, Türk Ticaret Bankası’nın bağlı yükümlülükleri ve süren sözleşmeleri konularını değerlendirmeye alarak gerekli inceleme raporlarını hazırlama ve bankayı satın alma sürecinin neticelendirilebilmesi için kısa adı TMSF olan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı’na bu konuda görüşme talebinde bulunduğunu bildirmek amacıyla bir niyet mektubu sunacak.

Marka Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na 27 Temmuz 2017 tarihinde bir duyuru yapılmış ve bu duyuruda DT Denetim Turkey Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketi ile Marka Holding arasında imza aşaması gerçekleşen hizmet sözleşmesi ile Türk Ticaret Bankası ile ilgili sahibi olunan dolaylı yoldan ya da doğrudan elde edilen hisse senetlerinin ve tahvillerin, Türk Ticaret Bankası’na ait olan aktifler olarak bilinen varlıkların ve öz sermayenin birlikte ya da ayrı ayrı şekilde satın alınması ya da benzeri bir işlem ile Marka Holding’e devredilmesi ile ilgili çalışmalar yürütmek üzere DT Denetim Turkey’in yetkilendirilmiş olduğu bildirilmişti.

Açıklamada ayrıca bahsi geçen çalışmalar doğrultusunda gelinen nokta itibariyle bankanın hisse senetlerinin satın alınması ile ilgili TMSF Başkanlığı’na niyet mektubu sunulacağı, bu niyet mektubunda 1913 yılında kurulan Türk Ticaret Bankası’nın süresinin uzatılmasının, bankanın yeniden bankacılık işlemleri yapabilmesinin, bankanın tasfiye sürecinden döndürülmesinin, bankanın bütün hisselerinin Marka Holding’e satılma imkanının olup olmadığının, bankanın iştirakçilerinin ve ortaklarının ne durumda olduğunun, bankanın mevcut mevduatının akıbetinin, banka ile ilgili açılan tüm takip dosyalarının kapsadığı risklerin, bankaya ait menkul ve gayrimenkullerin akıbetinin, banka çalışanlarının akıbetinin görüşülmesi üzerine bir toplantı talep edildiği bilgilerine de yer verildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.