Ana Sayfa Gündem Banka Yöneticileri Kendi Hisselerini Satıyor!

Banka Yöneticileri Kendi Hisselerini Satıyor!

-

Amerika’nın 6 büyük bankasının yöneticileri kendi bankalarına ait sahip oldukları hisseleri satıyor.

Wall Street ekonomi analistleri, yıl boyunca yatırımcılara bulunduğu tavsiyede büyük bankalara ait hisseleri satın almalarını söylemişti. Ancak Wall Street’in verdiği bu tavsiyeyi kendisinin dikkate almadığı ortaya çıktı.

Blomberg’in verilerine dayanarak Finacial Times tarafından yapılan analizlere göre Amerika’da faaliyet gösteren 6 büyük bankanın yöneticilerinin ve yönetim kurullarında görevli üyelerin daha önceden satın aldıkları kendi bankalarının hisse senetlerini elden çıkartma yolunu tercih ettiği açıklandı.

ABD Bankalarında Şaşırtıcı Hisse Satışı

ABD’nin büyük bankalarından olan Bank of America, JP Morgan, Wells Fargo, Goldman Sachs, Citigroup ve Morgan Stanley’in yöneticilerinin 2017 yılının başından bu yana 9.32 milyon hisse sattığı ortaya çıktı. Bu kadar uzun süreli satışlar olabileceği piyasalar tarafından tahmin edilemedi. Çünkü geçtiğimiz 2016 yılında Citigroup, JP Morgan ve Bank of America adlı ABD bankalarında yöneticileri sattıkları hisselerden daha fazlasını satın almışlardı.

Ekonomi Analistleri Ne Diyor?

Ekonomi analistleri bu konuda değerlendirmeler yaptılar. Bu değerlendirmelere göre ABD’nin büyük bankalarının yöneticileri ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan bu satışlar aslında Amerika’da piyasalarda gözlemlenen iyimser havanın yavaş yavaş azaldığına dair fikir sahibi olunması için yeterli görünüyor. Ekonomistler tarafından yapılan bu tahminin yanı sıra ayrıca ABD Başkanı Donald Trump’ın tasarladığı ekonomi programı ile ilgili onay alamaması ve yürürlüğe koyamamış olmasının da banka yöneticileri tarafından olumsuz algılanmış ve bu satışların gerçekleşmesine sebep olmuş olabileceğini söyleniyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler