Halkbank ABD’li Lobi Şirketi ile Anlaşma İmzaladı!

0

Halkbank, müşterileri arasında Türkiye’nin de olduğu dünyaca ünlü lobi şirketi Ballards Partners ile bir anlaşma imzaladı.

Amerika’da Başkan Donald Trump’a olan yakınlığı ile tanınan lobi şirketi Ballards Partners ile anlaşma imzaladı. ABD’nin Florida eyaletinin merkez kenti olan Tallahase’de merkezi bulunan Ballards Partners şirketinin sahibi Brian Ballards’ın, ABD Başkanı’na mali ve politik alanda yakınlığı ile tanınıyor.

Anlaşmada İmzalar Atıldı

ABD’de yayın yapan Amerika’nın Sesi gazetesinde yer alan haberde bildirildiğine göre Halkbank – BallrdsPartners arasında gerçekleşen anlaşmaya banka adına Genel Müdür Yardımcısı Hakan Eryılmaz ve bankanın hukuk biriminin sorumlusu Mustafa Doğan katıldı. Ballards Partners adına ise anlaşmada Brian Ballards’ın imzası bulunuyor.

Donald Trump’ın ABD Başkanı olmasından sonra geçiş komitesinde de yer alan Brian Ballards’ın merkezi Florida’da bulunan lobi şirketi son zamanlarda revaçta olan lobi şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, Amerika hükümetine bağlı olarak, yabancı ülke ve yabancı şirketlerin çıkarlarını gözeterek lobi faaliyetleri gerçekleştiriyor. FARA adlı Ballards Partners’in kayıtlarını tutan şirketin verilerine göre Halkbank ve lobi şirketi arasında imzalanan anlaşmanın tarihi 21 Ağustos 2017 olarak görülüyor.

Halkbank Ayda 125 Bin Dolar Ödeyecek

Ballards Partners ve Halkbank arasında imzalanan anlaşma gereğince lobi şirketi bankaya vereceği hizmetlerin karşılığı olarak bütün masraflar faturalandırılmak üzere ayda 125 bin dolar ödeme alacak. FARA’nın kayıtlarında yer alan bilgilere göre anlaşmada Ballards Partners’in yerine getireceği yükümlülükler Halkbank’a danışmanlık hizmeti vermek, banka talep ettiği durumda ABD Hazine Bakanlığı, ABD Federal Hükümeti, ABD Adalet Bakanlığı, ABD Başkanlık idari ofisinde temsil ederek savunacak. Ayrıca bankayı Amerika’da değişen mevzuatlar hakkında da bilgilendirecek. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın