Ana Sayfa Gündem Halkbank Hisselerine İddianame Baskısı!

Halkbank Hisselerine İddianame Baskısı!

-

Halkbank eski genel müdürü hakkında ABD’li savcıların hazırladığı iddianameden sonra bankanın hisselerinde kayıplar yaşandı. Halkbank hisseleri bugün güne yüzde 2.52 kayıpla başladı.

İddianame Bankanın Hisselerini Etkiledi        

Amerika’da devam eden mahkeme kapsamında savcıların hazırladığı iddianame Halkbank hisselerinde düşüşe neden oldu. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Halkbank’ın eski genel müdürü Süleyman Aslan hakkında ABD’li savcılar iddianame hazırladılar. Mahkemenin konusu Amerika tarafından İran’a uygulanan yaptırımların ihlal edilmesinde yer aldıkları şeklinde biliniyor. Savcıların Çağlayan ve Aslan hakkında düzenlediği iddianame hazırlayarak mahkemeye sunmasından sonra Halkbank hisseleri bu sabah güne yüzde 2.52 oranında kayıpla başladı. Hisseler daha sonra kayıplarını azaltma yönünde ilerledi.

Sabah Saatlerinde Hisseler Düştü

Halkbank hisseleri bugün saat 10:00 civarında yüzde 2.17 oranında kayıpla 1.398 liradan işlem gördü. Borsa İstanbul BIST 100 endeksi de aynı saatlerde yüzde 0.13 oranında artış kaydederek 109.740 puan seviyelerindeydi.

Amerika’da devam eden mahkeme dahilinde yargılanan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Halkbank’ın eski genel müdürü Süleyman Aslan hakkında savcılar bir iddianame hazırladılar. Devam eden mahkemenin konusu Amerika tarafından İran’a uygulanan yaptırımların ihlal edilmesi. Savcıların Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan ile ilgili iddianameyi mahkemeye sunmasının ardından bu sabah Borsa İstanbul’da Halkbank hisselerinin kayıpla yaşadığı görüldü. ABD’deki savcıların iddianamesinde Çağlayan ve Aslan’ın İran’a uygulanan yaptırımları ihlal etmek için işbirliği ve komplo yaptıkları belirtiliyor. İran aslı altın tüccarı Reza Zarrab hakkında süren dava için de yeni bir aşama oluşturduğu söylenen bu iddianameden sonra düşen banka hisseleri daha sonra kayıplarını azalttı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,405TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler