Ana SayfaGündemHalkbank Hisselerine İddianame Baskısı!

Halkbank Hisselerine İddianame Baskısı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank eski genel müdürü hakkında ABD’li savcıların hazırladığı iddianameden sonra bankanın hisselerinde kayıplar yaşandı. Halkbank hisseleri bugün güne yüzde 2.52 kayıpla başladı.

İddianame Bankanın Hisselerini Etkiledi        

Amerika’da devam eden mahkeme kapsamında savcıların hazırladığı iddianame Halkbank hisselerinde düşüşe neden oldu. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Halkbank’ın eski genel müdürü Süleyman Aslan hakkında ABD’li savcılar iddianame hazırladılar. Mahkemenin konusu Amerika tarafından İran’a uygulanan yaptırımların ihlal edilmesinde yer aldıkları şeklinde biliniyor. Savcıların Çağlayan ve Aslan hakkında düzenlediği iddianame hazırlayarak mahkemeye sunmasından sonra Halkbank hisseleri bu sabah güne yüzde 2.52 oranında kayıpla başladı. Hisseler daha sonra kayıplarını azaltma yönünde ilerledi.

Sabah Saatlerinde Hisseler Düştü

Halkbank hisseleri bugün saat 10:00 civarında yüzde 2.17 oranında kayıpla 1.398 liradan işlem gördü. Borsa İstanbul BIST 100 endeksi de aynı saatlerde yüzde 0.13 oranında artış kaydederek 109.740 puan seviyelerindeydi.

Amerika’da devam eden mahkeme dahilinde yargılanan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Halkbank’ın eski genel müdürü Süleyman Aslan hakkında savcılar bir iddianame hazırladılar. Devam eden mahkemenin konusu Amerika tarafından İran’a uygulanan yaptırımların ihlal edilmesi. Savcıların Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan ile ilgili iddianameyi mahkemeye sunmasının ardından bu sabah Borsa İstanbul’da Halkbank hisselerinin kayıpla yaşadığı görüldü. ABD’deki savcıların iddianamesinde Çağlayan ve Aslan’ın İran’a uygulanan yaptırımları ihlal etmek için işbirliği ve komplo yaptıkları belirtiliyor. İran aslı altın tüccarı Reza Zarrab hakkında süren dava için de yeni bir aşama oluşturduğu söylenen bu iddianameden sonra düşen banka hisseleri daha sonra kayıplarını azalttı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.