Ana SayfaSigortaDeniz Sigortacılığında Akıllı Sözleşme Dönemi Geliyor!

Deniz Sigortacılığında Akıllı Sözleşme Dönemi Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünya genelindeki nakliye devi firmalardan olan Maersk, deniz sigortacılığı ile ilgili önemli bir iş ortaklığına imza attı.

Maersk dünya devi nakliye şirketleri arasında yer alıyor. Bu şirket şimdi sigorta şirketleri olan MS Amlin, XL Catlin,danışmanlık şirketi olan EY, teknoloji devi olarak bilinen Microsoft ve veri güvenliği şirketi olan Guardtime ile deniz sigortacılığı ile ilgili büyük bir işbirliğine imza attı.

Maersk’ten Büyük İşbirliği

Insurance Journal adlı yayın organında yer alan habere göre dünya genelinde faaliyet gösteren nakliye şirketi Maersk, deniz sigortalarında blok zinciri teknolojisinin hayata geçirilmesi amacıyla sigorta şirketleri MS Amlin ve XL Catlin ile işbirliği yapıyor. Bu çalışmanın içinde dünyanın teknoloji devi Microsoft, veri güvenliği şirketi olarak bilinen Guardtime ve danışmanlık şirketi olarak bilinen EY de yer alıyor. Bu şirketlerin işbirliği sonucunda blok tabanlı deniz sigortası platformu kurulması amaçlanıyor.

Haberde belirtildiğine göre, yaklaşık 10 yıldır düşüşte olan global denizcilik endüstrisi sebebiyle pek çok şirket maliyetleri düşürme yoluna gidiyor. Konteyner ile yapılan nakliye sektörünün önemli oyuncularından olan Maersk’in de dahil olduğu sektörün bu düşüşten etkilenmesi söz konusu. İstikrarsız talepler ve gemi sayısının fazla olması şirketler üzerinde büyük ekonomik baskı oluşturuyor.

EY danışmanlık şirketinden küresel sigorta lideri Shaun Ceawford, 400 yılı aşkın tarihe sahip olan deniz sigortası sektörü, sigortacılık sektörünün en verimsiz kollarından biri olduğunu belirtti. Denizcilik sektörü tarafından her yıl 30 milyon dolar deniz sigortası primi ödeniyor.

Gerçek Zamanlı Platform Oluşturulacak

Gerçekleştirilmesi planlanan projede bir deniz sigortası platformu kurulması amaçlanıyor. Bu platformun gerçek zamanlı olacağı, sürekli güncelleneceği, akıllı sözleşmelerin kullanılacağı söylendi. Bu sözleşmeler sayesinde üçüncü taraf doğrulamasına gerek olmayacak ve işlemler otomatik olarak işlenebilecek. Maersk’in liderliğindeki bu yeni projenin 2018 yılının ocak ayında kullanılmaya başlanacağı da haberde yer alan bilgiler arasındaydı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.