Türkiye Varlık Fonu Başkanı Görevinden Alındı!

0

Türkiye Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan görevinden alındı. Bostan, 3 Kasım 2016 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanı olduğu görevinden ayrılarak Türkiye Varlık Fonu Başkanlığı görevine getirilmişti.

Himmet Karadağ Vekaleten Başkanlık Yapacak

3 Kasım 2016 tarihinden bu yana Türkiye Varlık Fonu’nda hem Yönetim Kurulu Başkanı, hem de Gel Müdür olarak görevine devam eden Mehmet Bostan görevinden alındı. Bostan’dan boşalan bu göreve Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ vekalet edecek.

Mehmet Bostan Kimdir?                                                                                                 

2016 yılından beri Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Bostan 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Bostan üniversite eğitiminde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde mezun oldu. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

Mehmet Bostan, iş yaşamına 1995 yılında başladı. Denizbank Kurumsal Bankacılık Yetkilisi olarak göreve başlayan Bostan, daha sonra BNP Ak Dresdner Bank’ta Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Müdürlük görevinde de bulunan Mehmet Bostan, 1 Eylül 2009 tarihinde Güneş Sigorta bünyesinde Mali İşler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapmaya başladı. Bir süre bu görevine devam eden Bostan Vakıf Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne getirildi. 5 Ağustos 2013 tarihinde ise Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Turkcell Yönetim Kurulu’na bağımsız üye olarak atandı. Ardından Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ile 26 Şubat 2016 tarihinde de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı görevine atandı.

3 Kasım 2016 tarihinden beri Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görevine devam eden Mehmet Bostan’dan boşalan koltuğa Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ vekalet edecek. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın