Ana SayfaGündemTürkiye Varlık Fonu Başkanı Görevinden Alındı!

Türkiye Varlık Fonu Başkanı Görevinden Alındı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan görevinden alındı. Bostan, 3 Kasım 2016 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanı olduğu görevinden ayrılarak Türkiye Varlık Fonu Başkanlığı görevine getirilmişti.

Himmet Karadağ Vekaleten Başkanlık Yapacak

3 Kasım 2016 tarihinden bu yana Türkiye Varlık Fonu’nda hem Yönetim Kurulu Başkanı, hem de Gel Müdür olarak görevine devam eden Mehmet Bostan görevinden alındı. Bostan’dan boşalan bu göreve Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ vekalet edecek.

Mehmet Bostan Kimdir?                                                                                                 

2016 yılından beri Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Bostan 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Bostan üniversite eğitiminde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde mezun oldu. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

Mehmet Bostan, iş yaşamına 1995 yılında başladı. Denizbank Kurumsal Bankacılık Yetkilisi olarak göreve başlayan Bostan, daha sonra BNP Ak Dresdner Bank’ta Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Müdürlük görevinde de bulunan Mehmet Bostan, 1 Eylül 2009 tarihinde Güneş Sigorta bünyesinde Mali İşler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapmaya başladı. Bir süre bu görevine devam eden Bostan Vakıf Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne getirildi. 5 Ağustos 2013 tarihinde ise Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Turkcell Yönetim Kurulu’na bağımsız üye olarak atandı. Ardından Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ile 26 Şubat 2016 tarihinde de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı görevine atandı.

3 Kasım 2016 tarihinden beri Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görevine devam eden Mehmet Bostan’dan boşalan koltuğa Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ vekalet edecek. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.