Ana SayfaEkonomiDevletin Meslek Liselerine Sağlamış Olduğu O Destek Şaşırttı!

Devletin Meslek Liselerine Sağlamış Olduğu O Destek Şaşırttı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

‘Meslek lisesi memleket meselesi’ sloganı ile başlayan meslek liselerine destek hareketi, yavaş yavaş meyvelerini verirken, devletin halen daha meslek liseleri üzerinde duruyor ve meslek liselerine destek veriyor olması, haliyle meslek liselerindeki öğrencilerin yüzünün gülmesine neden oldu. Geçtiğimiz günlerde meslek liselerinde okuyan ve staj görevini yerine getirmekle yükümlü olan öğrencilere yapılan maaş desteği, haliyle staj başvurularının artmasına ve öğrencilerin işbaşı eğitimi konusunda daha çok deneyim elde etmesine neden oldu.

Rekor Sayıda Staj Başvurusu Yapıldı

Yapılan bu maaş düzenlemesinin ardından, 1 milyon 165 bin 644 lise öğrencisi staj için başvuru yaptı. Staj başvurusu konusunda rekor seviyesi olan bu rakam, devletin kasasından 196 milyon TL staj ücreti ve 86 milyon TL’de sağlık sigorta primi çıkmasına neden oldu. Meslek liselerinde toplamda 1.9 milyon öğrenci staj görürken, bununla birlikte staj ile yükümlü olan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bu uygulamadan yararlandı. Öte yandan staj ücreti yasalara göre asgari ücretin net tutarının yüzde 30’u kadar bilinirken, bu ücretin 3’te 2’sini ise devlet karşıladı.

Meslek Lisesi Öğrencisine 421 TL Maaş Desteği

Özel sektörde staj yapmakta olan bir öğrenci, en düşük 421 TL’lik staj ücreti alabiliyor. Bu ücretin 280 TL’si devlet tarafından, 140 TL’si ise işletme tarafından karşılanıyor. Bu konuda hem öğrenci hem de işletme büyük ölçüde ekonomik açıdan rahatlıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.