Ana SayfaGündemAkbank 125.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi!

Akbank 125.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Akbank Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun dahilinde riskli olduğu tespit edilen bölgelerde bulunan binaların yenilenmesi amacıyla kredi kullanımı sağlamaktadır.

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Hangi Alan ve Binaları Kapsar?

6306 ilgili kanunda yer aldığı üzere zemin yapısı dolayısıyla üzerindeki yapılaşmanın can ve mal kaybına yol açması riski olan ya da Bakanlığı teklifi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından hakkında karar çıkan alanlar riskli alan kapsamına girmektedir. Riskli alan içinde veya dışında bulunan ağır hasar görme ya da yıkılma riski olan, ekonomik ömrünü tamamlamış, risk taşıdığı teknik olarak tespit edilmiş yapılar da riskli bina olarak tabir edilir. Kanunda belirtildiği durumdaki alan ve binaların yeniden yapılması ile ilgili hak sahiplerine Akbank uygun kentsel dönüşüm kredisi sağlamaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kredisinden Nasıl Yararlanılır?

Akbank kentsel dönüşüm kredisi kullanmak isteyen hak sahipleri öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetki verdiği kuruluşlara risk tespiti yaptırmak zorundadırlar. Riskli Yapı Tespit Raporu alındıktan sonra inşaatı yapacak olan firma belirlenir. Hak sahipleri bu aşamalardan sonra Akbank kredi başvurusu yaparak kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilirler.

Kira Yardımı ve Faiz Desteği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ve binalardaki hak sahiplerine en fazla 18 ay süresince olmak üzere aylık 600 lira kira desteği verilir. Bakanlık tarafından faiz desteği de sağlanmaktadır. Hak sahipleri kira yardımı ve faiz desteğinde birini tercih etmek durumundadırlar.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Detayları

Bakanlık tarafından sağlanan Akbank en uygun kentsel dönüşüm kredisi en fazla 125.000 lira olarak kullandırılmaktadır. Kentsel dönüşüm kredisi başvurusu yaparak kredi kullanan kişilere konutlar için en fazla 120 ay, işyerleri için en fazla 84 ay vade uygulanmaktadır. Krediye uygulanan faiz oranları konutlar için yıllık yüzde 4, aylık 0.33 olup, bu oran işyerleri için yıllık yüzde 3, aylık 0.25’tir. Kredinin ödeme seçenekleri eşit taksitli ve en fazla 2 yıl olmak üzere sadece faiz ödemeli eşit taksitli şeklindedir.

Akbank konut kredisi kullanımına yapılan sözleşmede belirlenen kredi tutarının yüzde 100’ü, yeni konutların ekspertiz değerinin de yüzde 75’i kredilendirilir. Bu kredi türünde BSMV ve KKDF bulunmamaktadır. Kredi kullanımında kredi vadesi sonuna kadar yeni yapılan konut rehin alınır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.