17 Milyon TL’ye 307 Milyon TL!

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemizin en önemli bankalarından biri olarak bilinen Yapı Kredi, bir süredir alacaklarıyla uğraşmaktaydı. Nedeni bilinmez ama Yapı Kredi, 307 Milyon TL’lik alacaklarından bir süre önce vazgeçti ve söz konusu bu alacaklarını Hayat Varlık Yönetim ve Emir Varlık Yönetim gibi iki önemli şirkete devretti. 307 Milyon TL’lik alacaklarını devreden Yapı Kredi, bu alacaklar karşısında ise sadece ve sadece 17 milyon TL’lik bir kazanç sağladı. Bu durumun nedeni bilinmezken, borçların bir anda bu kadar makul bir fiyata devredilmesi, ciddi anlamda büyük şaşkınlık yarattı.

Başlıklar

KAP’a Bildirildi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Yapı Kredi Yönetim Kurulunun, 22.09.2017 tarihi itibari ile 307.013.963,41 TL’lik gecikmiş alacaklarının, Hayat Varlık Yönetim A.Ş. ve Emir Varlık Yönetim A.Ş. firmalarına 17.650.000,00 TL’lik bedelle devredildiği belirtildi. Bu satış ile birlikte 307 milyon TL’lik alacaklarını beklemek yerine direkt olarak kasasına 17.650.000,00 TL koyan Yapı Kredi, bazı kesimler tarafından olumlu yönde eleştirilirken, bazı kesimler tarafından ise olumsuz bir şekilde eleştirildi. Yapı Kredi’nin 307 milyon TL alacakları karşısında, 17 milyon TL’ye razı olması, ülke genelinde ekonomistler ve bankacılar tarafından büyük şaşkınlık ile karşılandı.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi İş İlanları: 2022 Ağustos

Acil Nakit Sıkıntısı Mı Yaşanıyor?

Yapı Kredi’nin 307 TL’lik alacağını, 17 milyon TL karşısında Emir Varlık Yönetim ve Hayat Varlık Yönetim gibi iki önemli firmaya devretmesi, haliyle akıllarda; “Yapı Kredi acil nakit sıkıntısı mı yaşıyor?” sorusunun canlanmasına neden oldu. Bu satın alma işlemine ilişkin tüm detayların, ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...