Ana Sayfa Gündem 17 Milyon TL’ye 307 Milyon TL!

17 Milyon TL’ye 307 Milyon TL!

-

Ülkemizin en önemli bankalarından biri olarak bilinen Yapı Kredi, bir süredir alacaklarıyla uğraşmaktaydı. Nedeni bilinmez ama Yapı Kredi, 307 Milyon TL’lik alacaklarından bir süre önce vazgeçti ve söz konusu bu alacaklarını Hayat Varlık Yönetim ve Emir Varlık Yönetim gibi iki önemli şirkete devretti. 307 Milyon TL’lik alacaklarını devreden Yapı Kredi, bu alacaklar karşısında ise sadece ve sadece 17 milyon TL’lik bir kazanç sağladı. Bu durumun nedeni bilinmezken, borçların bir anda bu kadar makul bir fiyata devredilmesi, ciddi anlamda büyük şaşkınlık yarattı.

KAP’a Bildirildi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Yapı Kredi Yönetim Kurulunun, 22.09.2017 tarihi itibari ile 307.013.963,41 TL’lik gecikmiş alacaklarının, Hayat Varlık Yönetim A.Ş. ve Emir Varlık Yönetim A.Ş. firmalarına 17.650.000,00 TL’lik bedelle devredildiği belirtildi. Bu satış ile birlikte 307 milyon TL’lik alacaklarını beklemek yerine direkt olarak kasasına 17.650.000,00 TL koyan Yapı Kredi, bazı kesimler tarafından olumlu yönde eleştirilirken, bazı kesimler tarafından ise olumsuz bir şekilde eleştirildi. Yapı Kredi’nin 307 milyon TL alacakları karşısında, 17 milyon TL’ye razı olması, ülke genelinde ekonomistler ve bankacılar tarafından büyük şaşkınlık ile karşılandı.

Acil Nakit Sıkıntısı Mı Yaşanıyor?

Yapı Kredi’nin 307 TL’lik alacağını, 17 milyon TL karşısında Emir Varlık Yönetim ve Hayat Varlık Yönetim gibi iki önemli firmaya devretmesi, haliyle akıllarda; “Yapı Kredi acil nakit sıkıntısı mı yaşıyor?” sorusunun canlanmasına neden oldu. Bu satın alma işlemine ilişkin tüm detayların, ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,263BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler