Ana SayfaEkonomiFarkında Olmadan Kredi Çektiğini 17 Ay Sonra Öğrendi

Farkında Olmadan Kredi Çektiğini 17 Ay Sonra Öğrendi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Bursa’da yaşamakta olan Erdal Soğukpınar, ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarına internet üzerinden bakmaktaydı. Birden bire yanlışlıkla kredi talep butonuna basan Soğukpınar, farkında olmadan kredi çekti. Hesabına 2 bin 985 TL para yatırılan Soğukpınar, halen daha bu durumun farkında değildi. Banka, bir süre sonra kredi tahsilat işlemlerini başlattı ve her ay Soğukpınar’ın hesabından düzenli olarak kredi taksitleri çekiliyordu. Bu durumun farkında 17 ay sonra varan Soğukpınar, banka görevlileri sayesinde kredi çektiğini ve yatırılan bu paranın kredi tahsilatı için de her ay düzenli olarak çekildiğini fark etti. Banka görevlileri Soğukpınar’ı arayarak, ödeme yapması konusunda uyarıda bulundu ve Erdal Soğukpınar, bu durumdan sonra her şeyin farkına vardı. Soluğu hemen Bursa Tüketiciler Derneği’nde alan Soğukpınar, krediyi çekmediğini ve parayı kullanmadığını iddia etti.

17 Ay Sonra Bankadan Aradılar

Çekilen kredinin aylık taksitleri bu hesaptan yapılırken, yaklaşık 2 sene kadar bir süre sonra banka görevlilerinin aramasıyla bu durumun farkına varan Soğukpınar, ihtiyaç kredisi taksitlerinin, bir müddet sonra kendini aştığını ve hesapta para kalmayınca, ödeme konusunda bankadan aradıklarını ifade etti. Zaten bankanın vermiş olduğu paranın tamamını çektiğini belirten Soğukpınar, bundan sonraki ödemelerin durdurulması ve faiz olan parayı ödememek adına Bursa Tüketiciler Derneği’ne müracaat etti. Öte yandan Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz ise son derece ilginç bir durum olduğunu ve bankanın kredinin yatırılmasından sonra mesajla bilgilendirme yapması gerektiğini belirtti. Bu konuyla ilgili çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Yılmaz, hesap hareketlerine baktırıp, konu hakkında çözüm bulmaya çalışacaklarını ifade etti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.