Farkında Olmadan Kredi Çektiğini 17 Ay Sonra Öğrendi

İnternet üzerinden ihtiyaç kredileri konusunda araştırma yapmakta olan Erdal Soğukpınar, hesabına yatırılan 2 bin 985 TL parayı, 17 ay sonra fark edebildi.

Bursa’da yaşamakta olan Erdal Soğukpınar, ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarına internet üzerinden bakmaktaydı. Birden bire yanlışlıkla kredi talep butonuna basan Soğukpınar, farkında olmadan kredi çekti. Hesabına 2 bin 985 TL para yatırılan Soğukpınar, halen daha bu durumun farkında değildi. Banka, bir süre sonra kredi tahsilat işlemlerini başlattı ve her ay Soğukpınar’ın hesabından düzenli olarak kredi taksitleri çekiliyordu. Bu durumun farkında 17 ay sonra varan Soğukpınar, banka görevlileri sayesinde kredi çektiğini ve yatırılan bu paranın kredi tahsilatı için de her ay düzenli olarak çekildiğini fark etti. Banka görevlileri Soğukpınar’ı arayarak, ödeme yapması konusunda uyarıda bulundu ve Erdal Soğukpınar, bu durumdan sonra her şeyin farkına vardı. Soluğu hemen Bursa Tüketiciler Derneği’nde alan Soğukpınar, krediyi çekmediğini ve parayı kullanmadığını iddia etti.

17 Ay Sonra Bankadan Aradılar

Çekilen kredinin aylık taksitleri bu hesaptan yapılırken, yaklaşık 2 sene kadar bir süre sonra banka görevlilerinin aramasıyla bu durumun farkına varan Soğukpınar, ihtiyaç kredisi taksitlerinin, bir müddet sonra kendini aştığını ve hesapta para kalmayınca, ödeme konusunda bankadan aradıklarını ifade etti. Zaten bankanın vermiş olduğu paranın tamamını çektiğini belirten Soğukpınar, bundan sonraki ödemelerin durdurulması ve faiz olan parayı ödememek adına Bursa Tüketiciler Derneği’ne müracaat etti. Öte yandan Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz ise son derece ilginç bir durum olduğunu ve bankanın kredinin yatırılmasından sonra mesajla bilgilendirme yapması gerektiğini belirtti. Bu konuyla ilgili çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Yılmaz, hesap hareketlerine baktırıp, konu hakkında çözüm bulmaya çalışacaklarını ifade etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.