Ana SayfaEkonomiOda ve Borsa Seçimleri İleri Bir Tarihe Alındı

Oda ve Borsa Seçimleri İleri Bir Tarihe Alındı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

5 veya 6 gün sonra başlaması beklenen 364 oda ve borsasının seçimleri bir süreliğine ertelendi. Alınan bu karar Resmi Gazete üzerinde yayımlandı. Erteleme kararının en büyük sebepleri arasında bazı büyük çaplı odalar arasında yaşanan anlaşmazlıklar olduğu belirtilirken, söz konusu erteleme ile birlikte seçimler Nisan ayına kaydırıldı. Normal şartlarda 1 Ekim tarihi itibari ile başlayan seçimler, sürpriz denilebilecek bir kararla ertelendi. İstanbul Ticaret Odası ve diğer birçok büyük odanın adayları arasında çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle konunun hükümete taşındığı ve bu nedenle ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Hükümetin ise talebi olumlu bulması nedeniyle seçimlere 6 aylık bir erteleme getirdiği bildirildi.

İTO’dan Başladı

Oda ve borsa seçimleri 2018 yılının Nisan ayına alınırken, söz konusu tartışmaların ve anlaşmazlıkların İstanbul Ticaret Odası tarafından çıktığı iddialar arasında yer alıyor. Öte yandan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar ise Ağustos ayında meclis toplantısında, bu durumlardan rahatsızlığını iğneleyici bir şekilde dile getirmiş ve bazı kişilerin haksız bir şekilde çeşitli makamları elde etmek istediğini belirtmişti.

Sadece İTO Değil

İTO’da meydana gelen bu sarsıntılar devam ederken, tartışmaların sadece İTO üzerinde olmadığı ve birçok büyük odanın da bu konuda tartışma yaşadığı verilen bilgiler arasında yer aldı. Bu konuda doğuda yer alan illerin öne çıktığı belirtilirken, Ankara Ticaret Odası’nın da geçen hafta söz konusu durum nedeniyle problem yaşadığı yine verilen bilgiler arasında yer aldı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.