Ana SayfaKredilerZiraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Her geçen gün ülkemizde evlenmek için niyetlenen binlerce çift maddi yetersizlikler nedeniyle bu kararlarını ertelemek zorunda kalıyor.

Gelinlik, çeyiz, mobilya, düğün salonu, balayı derken evlilik maddi olarak ciddi birikim gerektiriyor. Bu sorunu yaşayan çiftler için Ziraat Bankası Evlilik Kredisi sistemi binlerce çiftin yuvasını kurmasına vesile oldu. Ziraat Bankası halen evlilik kredisi için başvuran çiftlerden uygun şartları taşıyanlara evlilik kredisi veriyor. Düğün masraflarını karşılamak için evlilik kredisine başvurmak isteyen çiftler uzun süre araştırma sürecine giriyor. Evlilik kredisinin faizsiz şekilde verilmesi, devlet tarafından belli oranda hibe desteği ve vadeli ödeme imkânları da çok cazip geliyor.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankasının vermiş olduğu evlilik kredisi çeyiz hesabı şeklinde alınabiliyor. Yine farklı bir tür olarak ihtiyaç kredisi adı altında da evlilik kredisi çekilebiliyor.

Bu kredi türünden faydalanmak isteyen çiftlerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Nüfus cüzdanı yani ona eşdeğer bir kimlik kartı ile başvuruda bulunulabilir. Yine e-devlet sistemi üzerinden alınan açık adres belgesinin de beyan edilmesi bir diğer şarttır.

Son olarak kişinin adına son 3 ay içerisinde düzenlenmiş bir faturanın da evrakların arasına konulması istenmiştir. Tüm bu belgeleri hazırlayan çiftler Ziraat Bankası şubelerine başvurarak evlilik kredisi çekmek için süreci başlatabilirler.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi İçin İnternet Başvurusu Yapılıyor Mu?

Evlilik kredisi çekmek isteyen vatandaşlar, başvurularını yalnızca Ziraat Bankası şubelerinin ilgili birimine yapabilirler. İnternet, çağrı merkezi veya mobil sistem üzerinden başvuru alınmamaktadır. Bu çeşit bir kredinin verilmesi bazı şahıslar tarafından sabote edilebileceğinden bu durumun önüne geçmek amacıyla böyle bir sistem uygulanmaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.