Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

0

Her geçen gün ülkemizde evlenmek için niyetlenen binlerce çift maddi yetersizlikler nedeniyle bu kararlarını ertelemek zorunda kalıyor.

Gelinlik, çeyiz, mobilya, düğün salonu, balayı derken evlilik maddi olarak ciddi birikim gerektiriyor. Bu sorunu yaşayan çiftler için Ziraat Bankası Evlilik Kredisi sistemi binlerce çiftin yuvasını kurmasına vesile oldu. Ziraat Bankası halen evlilik kredisi için başvuran çiftlerden uygun şartları taşıyanlara evlilik kredisi veriyor. Düğün masraflarını karşılamak için evlilik kredisine başvurmak isteyen çiftler uzun süre araştırma sürecine giriyor. Evlilik kredisinin faizsiz şekilde verilmesi, devlet tarafından belli oranda hibe desteği ve vadeli ödeme imkânları da çok cazip geliyor.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankasının vermiş olduğu evlilik kredisi çeyiz hesabı şeklinde alınabiliyor. Yine farklı bir tür olarak ihtiyaç kredisi adı altında da evlilik kredisi çekilebiliyor.

Bu kredi türünden faydalanmak isteyen çiftlerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Nüfus cüzdanı yani ona eşdeğer bir kimlik kartı ile başvuruda bulunulabilir. Yine e-devlet sistemi üzerinden alınan açık adres belgesinin de beyan edilmesi bir diğer şarttır.

Son olarak kişinin adına son 3 ay içerisinde düzenlenmiş bir faturanın da evrakların arasına konulması istenmiştir. Tüm bu belgeleri hazırlayan çiftler Ziraat Bankası şubelerine başvurarak evlilik kredisi çekmek için süreci başlatabilirler.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi İçin İnternet Başvurusu Yapılıyor Mu?

Evlilik kredisi çekmek isteyen vatandaşlar, başvurularını yalnızca Ziraat Bankası şubelerinin ilgili birimine yapabilirler. İnternet, çağrı merkezi veya mobil sistem üzerinden başvuru alınmamaktadır. Bu çeşit bir kredinin verilmesi bazı şahıslar tarafından sabote edilebileceğinden bu durumun önüne geçmek amacıyla böyle bir sistem uygulanmaktadır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın