Ana SayfaGündemDanıştay Başkanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Danıştay Başkanlığı, KPSS’den 60 puanın üzerinde alan adaylar arasından personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. 

13 Ekim 2017 tarihinde Danıştay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen personel alımı için personel alımı başvuruları, 23 Ekim 2017 tarihi itibariyle başladı. Danıştay Başkanlığı tarafından işe alım gerçekleştirilecek olan adayların belirlenmesi için hem yazılı sınav, hem de sözlü sınav uygulaması yapacak. 

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Danıştay Başkanlığı tarafından sözleşmeli olarak ve destek bölümünde istihdam edilecek olan personeller için 2018 yılının Ocak ayı itibariyle 35 yaşını geçmemiş olmasına, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan tüm şartları sağlıyor olmasına, 2016 yılında düzenlenen KPSS sınavından en az 60 puan almış olmasına, en az lise düzeyinde bir eğitim kurumundan mezun olunmuş olmasına önem veriliyor.

Lise mezunları için KPSS P94, önlisans mezunları için KPSS P93, lisans mezunları için ise KPSS P3 puan türünü baz alarak değerlendirme yapacak olan Danıştay Başkanlığı, sözleşmeli olarak işe alınacak adayların güvenlik ve arşiv araştırmasından da olumlu sonuç alabilmesi şartını sunuyor.

İşe Alınacak Aday Hangi Kadroya Yerleştirilecek?

Danıştay Başkanlığı tarafından hem sözlü, hem de yazılı sınav sonrasında, yukarıda bahsedilen şartları sağlayan 17 adet sözleşmeli Destek Personeli alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak adaylara aylık 2 bin 104,99 Türk Lirası tutarında maaş ödemesi yapılacağı belirtilirken, Destek Personeli olarak alınacak adaylar; garsonluk, aşçılık ve bahçıvanlık görevlerinde istihdam edilecekler.

Danıştay Başkanlığı İş Başvurusu Ne Zamana Kadar Yapılacak?

Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak personel alımları için başvurular 23 Ekim 2017 tarihi itibariyle başladı. Destek personeli kadrosu için iş başvurusu yapacak olan adayların 27 Ekim 2017 tarihli Cuma günü, saat 17.00’a kadar Danıştay Başkanlığı’na ait resmi internet sitesi olan www.danistay.com.tr’ye giriş yaparak, başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, imzalı ve fotoğraflı olarak Danıştay Başkanlığı’nın adresine teslim etmeleri gerekiyor.

http://www.danistay.gov.tr/duyurudetay-315.html

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...