Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

0

Danıştay Başkanlığı, KPSS’den 60 puanın üzerinde alan adaylar arasından personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. 

13 Ekim 2017 tarihinde Danıştay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen personel alımı için personel alımı başvuruları, 23 Ekim 2017 tarihi itibariyle başladı. Danıştay Başkanlığı tarafından işe alım gerçekleştirilecek olan adayların belirlenmesi için hem yazılı sınav, hem de sözlü sınav uygulaması yapacak. 

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Danıştay Başkanlığı tarafından sözleşmeli olarak ve destek bölümünde istihdam edilecek olan personeller için 2018 yılının Ocak ayı itibariyle 35 yaşını geçmemiş olmasına, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan tüm şartları sağlıyor olmasına, 2016 yılında düzenlenen KPSS sınavından en az 60 puan almış olmasına, en az lise düzeyinde bir eğitim kurumundan mezun olunmuş olmasına önem veriliyor.

Lise mezunları için KPSS P94, önlisans mezunları için KPSS P93, lisans mezunları için ise KPSS P3 puan türünü baz alarak değerlendirme yapacak olan Danıştay Başkanlığı, sözleşmeli olarak işe alınacak adayların güvenlik ve arşiv araştırmasından da olumlu sonuç alabilmesi şartını sunuyor.

İşe Alınacak Aday Hangi Kadroya Yerleştirilecek?

Danıştay Başkanlığı tarafından hem sözlü, hem de yazılı sınav sonrasında, yukarıda bahsedilen şartları sağlayan 17 adet sözleşmeli Destek Personeli alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak adaylara aylık 2 bin 104,99 Türk Lirası tutarında maaş ödemesi yapılacağı belirtilirken, Destek Personeli olarak alınacak adaylar; garsonluk, aşçılık ve bahçıvanlık görevlerinde istihdam edilecekler.

Danıştay Başkanlığı İş Başvurusu Ne Zamana Kadar Yapılacak?

Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak personel alımları için başvurular 23 Ekim 2017 tarihi itibariyle başladı. Destek personeli kadrosu için iş başvurusu yapacak olan adayların 27 Ekim 2017 tarihli Cuma günü, saat 17.00’a kadar Danıştay Başkanlığı’na ait resmi internet sitesi olan www.danistay.com.tr’ye giriş yaparak, başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, imzalı ve fotoğraflı olarak Danıştay Başkanlığı’nın adresine teslim etmeleri gerekiyor.

http://www.danistay.gov.tr/duyurudetay-315.html

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version