TSKB 160.9 Milyon Lira Net Kar Açıkladı!

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ. 2017 yılının ilk 9 aylık döneminde toplam aktif büyüklüğünün yüzde 13.4 oranında arttığını ve 27.2 milyar liraya ulaştığını açıkladı.

TSKB’nin Kredi Büyüklüğü Yüzde 19.4 Arttı  

Kısa adı TSKB olan Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre bankanın kullandırdığı nakdi kredilerin büyüklüğünün yüzde 19.4 oranında arttığı ve 20.7 milyar lira olduğu TSKB’nin 2017 yılının ilk 9 ayında sağladığı net karı 2016 yılının aynı döneminde sağlanan net kara göre yüzde 23.3 oranında arttı ve 452.3 milyon liraya ulaştı. Aynı dönemde öz kaynaklarda da yüzde 15.8 artış oldu ve 3.4 milyar lira olarak gerçekleşti. Yıllık bazda bakıldığında ise öz kaynak getiri oranında yüzde 19.1 oranında artış kaydedilerek yüzde 2.4 oranında aktif getiri oranına imza atıldı.

Türkiye Ekonomisine Katkı Sağlamaya Devam Ediyoruz

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın yaptığı bilanço rakamları açıklamasından sonra TSKB Genel Müdürü Suat İnce de bir açıklama yaptı. Suat İnce, 2017 yılının Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası için gerek müşteri portföyünün artması, gerekse kredi hacminin büyümesi açısından önemli bir yıl olduğunu, 2017 yılının ilk 9 aylık periyoduna bakıldığında kur etkisinden arınmış olarak yüzde 15 seviyelerinde kredi büyümesi kaydedileceğini tahmin ettiklerini, bu büyümeyi gerçekleştirirken aktiflerinin gücünü korumayı sürdürdüklerini, sermaye yeterlilik oranlarının da yüzde 17 civarında ilerlemesini beklediklerini, 2017 yılı boyunca TSKB tarafından Türkiye ekonomisine sağlanan katkıların artarak devam ettiğini, 9 aylık dönemde özel sektöre yaptıkları yatırımların toplam değerinin de 2 milyar dolardan fazla olarak gerçekleştiğini söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.